Pověrami štěstí naproti. Pokojové rostliny, které vám přivábí do života úspěch a bohatství

Kdo by nechtěl, aby k němu peníze přicházely zčistajasna? Dědictví, loterie, mimořádné odměny, cokoli, co člověku přinese finanční obnos bez větší námahy, je vítáno. Mohou to však být i rostliny, které budou zdobit vaši domácnost. Následující seznam rostlin poskytne svému majiteli řadu benefitů, tak proč tomu štěstí nejít trochu naproti.

Kulkas zamiolistý

Kulkas zamiolistý je označován za „strom peněz“. Stejně jako tlustice, i zamiokulkas je velmi nenáročná rostlina. Barva listů je tmavě zelená, nápadně připomíná barvu amerického dolaru. Kvete jen zřídka a pokud rostlinu občas zapomenete zalít, nic se nestane. Pokud ji umístíte podle feng-šuej do jihovýchodní části bytu, můžete se těšit na finanční podporu. Pozor však, začnou-li listy náhle opadávat. Je to pro vás znamení, že příliš utrácíte.

Kapraď samec

Díky svému vzhledu se jedná o pověrami ověnčenou rostlinu. Energie, kterou vyzařuje, napomáhá nejen řešit spoustu problémů mezi jednotlivými členy domácnosti, ale také v oblasti financí. Předchází nečekaným finančním propadům.

Pelargonie

Další rostlinou, která by vám mohla pomoci s tíživou finanční situací, je určitě pelargonie. Řadí se mezi velmi oblíbené květiny a můžete ji nalézt v mnoha domácnostech. Podle legendy právě její omamná vůně přitahuje bohatství jako magnet. Vyzařuje energii, která k sobě láká peníze.

Tlustice, jak už název napovídá, disponuje silnými listy i stonkem, v němž má ukryté zásoby vody. Stačí proto, když ji zalijete jednou za čas, ovšem nesmíte na ni zapomínat úplně. Podle pověsti k bohatství dojde ten, kdo se o rostlinu dobře stará, mluví na ni a pečuje jako o vlastní dítě. Jedině tak můžete dosáhnout finanční nezávislosti a úspěchu.

Tlustice

Pokud skutečně uvažujete nad tím, že si domů pořídíte pokojovou rostlinu, která přitahuje finance, ale zároveň nejste příliš zdatní v udržení něčeho živého u vás doma při životě, zvolte tlustici. Je nenáročná na údržbu, zalévat ji můžete jednou za čas a když náhodou zapomenete, jen tak vám nezemře.

Úvodní obrázek: Shutterstock. Zdroj: Housing.com