Bojový pitbul vzal uprostřed noci spící batole do zubů a začal odcházet. Jeho jednání mělo svůj důvod

O některých plemenech psů se traduje, že jsou jejich jedinci agresivní nebo málo společenští. Přesně takovou nálepku zuřivosti mají pitbulové. Žádný pes ale není vzteklý nebo zlý jen svým původem, vždy záleží na majiteli, výchově a vztahu k psovi. A Sasha, fenka pitbula ze Stocktonu v Kalifornii, má skvělé zázemí a milující rodinu. Fenka proto neváhala dobrotu rodině oplatit ve chvíli, kdy začal hořet dům. Nezdráhala se totiž ani vteřinu a svým štěkotem probudila celý dům, a nakonec zachránila sedmiměsíční batole z plamenů!

Drama uprostřed noci

Latany Chai žije s rodinou ve Stocktonu v Kalifornii. Dceři Masailah bylo právě sedm měsíců, noc byla teplá a nic nenasvědčovalo, že se blíží katastrofa. V noci však začala Sasha hlasitě štěkat a nechtěla přestat. Snažila se svým divokým štěkotem upozornit spící rodinu, že hrozí nebezpečí, protože v sousedním domě vypukl požár, který se rychle šířil. Latany se šla podívat, co se děje a proč pes tolik štěká, v tu chvíli si všimla plamenů, které ohrožovaly už i jejich dům. Snažila se dostat ke dveřím do dětského pokoje.

Fenka, malá záchranářka

O malou Masailah však bylo již postaráno. Po otevření dveří totiž Latany uviděla, jak je fenka v dětské postýlce a táhne batole za plínku ze zakouřeného prostoru. Štěně pitbula tak zachránilo život malému dítěti, ale také celé rodině, která měla čas uprchnout z hořícího domu. Oheň se šířil z vedlejšího domu, který patřil bratranci Latany. Ve chvíli, kdy pes začal štěkat, byl už dům plný černého dýmu a plameny přeskočily i na dům, ve kterém spala Latanina rodina.

Těsné pouto stejně starých mláďat

Sasha i Masailah jsou obdobného věku, psí a lidské mládě k sobě mají blízko, protože spolu od malička vyrůstají. Fenka proto udělala pro záchranu svého lidského kamaráda maximum. V nebezpečí jednoduše skočila do postýlky a vyndala batole za plínku ven a odtáhla do bezpečí, kde si malou dívenku převzala její matka Latany. „Je hrdinka!“ uzavírá příběh Latany, která je šťastná, že jsou fenka i batole nejlepšími přáteli, celá rodina navíc vyvázla z požáru bez úhony.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Animalchannel.co