Bolest zubů se změnila v život ohrožující nemoc. Matka samoživitelka začala plánovat svůj vlastní pohřeb

Mladá maminka navštívila svého zubaře kvůli nesnesitelné bolesti zubů. Přestože měla obavy, nečekala, že se jí v danou chvíli obrátí život naruby. Jak se ukázalo, to, co považovala za obyčejnou bolest zubů, byl nádor na mozku.

Zásah zubaře nepomohl

V dubnu 2018 šla 29letá Emma Webster k zubaři se silnou bolestí zubů. Po vyšetření zubař rozhodl, že bude nutné ošetření kořenových kanálků. To však nepomohlo a o několik měsíců později se žena vrátila na kliniku se znepokojivějšími příznaky. „Podstoupila jsem operaci kořenového kanálku, ale na moji bolest to nemělo žádný vliv,“ řekla Emma. „Později se dostavila necitlivost v horní části úst a na špičce nosu.“

Obvodní lékař pojal podezření na vážnější problém

Lékař dostal podezření, že příznaky by mohla způsobit neuralgie. Jde o bodavou, pálivou a často silnou bolest v důsledku podrážděného nebo poškozeného nervu. „Šla jsem ke svému praktickému lékaři, který řekl, že mám neuralgii a předepsal mi léky. Léčila jsem se šest měsíců, ale vůbec to nepomohlo a moje příznaky se zhoršily. Viděla jsem rozmazaně,“ dodala Emma.

Žena začala myslet na nejhorší

V lednu 2019 žena podstoupila vyšetření magnetickou rezonancí, které odhalilo, že má nádor na mozku za pravým okem. Emma okamžitě myslela na své blízké. Přepadaly ji ty nejtemnější myšlenky. Že zemře a její 7letý syn osiří. Téměř začala plánovat svůj vlastní pohřeb.

V březnu 2019 Emma podstoupila operaci, při které bylo odstraněno 70 % velikosti nádoru. Po operaci byla dlouho hospitalizována, protože měla problémy s rovnováhou a trpěla silnými bolestmi hlavy. Teprve po 8 měsících zaznamenala zlepšení. Žena každý rok podstupuje skenování mozku, aby sledovala růst nádoru. „Nemůžu uvěřit, že jsem se dostala do fáze, kdy nemusím ležet v nemocnici. Místo toho jsme si koupili nový dům, za 2 roky se vdávám a za 8 týdnů přivedu na svět druhé dítě,“ vypráví šťastná Emma.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: People.com