Nejdražší plemena psů na světě. Ceny štěňátek atakují statisíce korun

Láska k našim psím miláčkům je obrovská, milujeme je, hýčkáme je, dáváme jim jen to nejlepší a často je považujeme za členy rodiny. Posedlost některých lidí pořídit si své vysněné psí plemeno může člověka dohnat tak daleko, že je schopen za domácího mazlíčka utratit neskutečnou sumu peněz. Víte, která plemena psů jsou nejdražší na světě?

Lvíček

Jedná se o malé, dlouhosrsté plemeno. Lvíček je oblíbený již od renesance a objevuje se na mnoha obrazech z té doby. Dnes je jich velmi málo a mohou mít hodnotu kolem 240 000 Kč.

Kavalír King Charles španěl

Nejznámější a nejobdivovanější věcí na Kavalír King Charles španělech jsou jejich uši. Pořídit si jednoho z nich vás může vyjít na 35 000 Kč– 70 000 Kč.

Faraónský pes

Pojmenovaný pro svůj dominantní vzhled. Tato rasa má podle některých seznamů psích plemen průměrnou hodnotu mezi 35 000 a 45 000 Kč.

Samojed

Toto plemeno pochází od Samojedů na Sibiři, kteří tyto chlupaté bílé psy používaly k tažení saní svých skupin nomádů. Jsou velmi silní a vytrvalí. Mohou stát mezi 170 000 a 220 000 Kč.

Tibetská doga

Tibetská doga pochází ze starých nomádských kultur Číny, Nepálu a Tibetu. Kmeny v této oblasti využívaly tibetské dogy jako strážce k ochraně svých ovcí před predátory, a proto se z nich stala dobrá ochranářská plemena. Jejich cena se pohybuje kolem 150 000 Kč.

Azavak

Je to jedno z mála afrických plemen, které lze zakoupit ve i Spojených státech a Kanadě. Tento pes, který vyžaduje hodně fyzické aktivity a lze ho poznat podle mandlových očí, štíhlého těla a pískové barvy, má cenu kolem 60 000 Kč.

Irský vlkodav

Tito psi, kteří často dorůstají 60 cm a váží 80 kg, stojí podle seznamu psích plemen obvykle mezi 35 000 a 45 000 Kč.

Saluki

Saluki je královský pes Egypta, takže byl nejlepším přítelem člověka už v době, kdy se po pyramidách toulali faraoni. Vzhledem k tomu, že jsou vysocí a hubení, mohou vážit až 30 kilogramů a mít hodnotu více než 50 000 Kč a 70 000 Kč.

Rotvajler

Ti, kteří mají rádi štěňata rotvajlerů, mohou očekávat, že zaplatí mezi 50 000 a 80 000 Kč.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Petkeen.com