Brýle s filtrem proti modrému světlu nejsou výmyslem. Při jakých potížích jsou vhodné?

Práce na počítači unavuje oči a nakonec způsobuje i bolest. Brýle s filtrem proti modrému světlu vám mohou pomoci, i když brýle normálně nenosíte. Ať sedíte u počítače v kanceláři nebo doma, vaše oči jsou napnuté neustálým pohledem na obrazovku. Naštěstí existuje pomoc.

Jak moc škodlivé je modré světlo?

Intenzivní používání obrazovek, jako je displej mobilního telefonu, notebook, televize nebo tablet, je pro vaše oči škodlivé. To je způsobeno především takzvaným HEV zářením (modrým světlem), které je též obsaženo v přirozeném denním světle. Ovšem pohled na obrazovku po celé dlouhé hodiny významně zvyšuje množství paprsků HEV absorbovaných okem. HEV záření zabíjí zrakové buňky na sítnici. I přesto, že se jedná o velmi pomalý proces, z dlouhodobého hlediska může způsobit ztrátu zraku.

Příznaky podrážděných očí

Mezi příznaky, že jsou vaše oči podrážděné a vyžadují ochranu, patří:

  • Unavené oči
  • Suché oči
  • Vodnaté oči
  • Pálivé oči
  • Bolest hlavy
  • Poruchy spánku

Pokud se u vás tyto příznaky objeví, je nejlepší vyhledat radu oftalmologa nebo optika.

Jak naše oči chrání brýle s filtrem?

Pokud víte, že se bez počítače neobejdete ani jeden den a trávíte před obrazovkou 8 nebo více hodin denně, jsou pro vás brýle s filtrem proti modrému světlu záchranou. Brýle blokují škodlivé paprsky HEV a chrání vaše oči před nadměrným množstvím modrého světla. Mají slabý nažloutlý odstín, který na vaše oči působí příjemným a uklidňujícím dojmem. Takové brýle lze nosit bez ohledu na to, zdali už nějaké máte či nikoli.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de