Časté a bezdůvodné modřiny na těle mohou být jedním z mnoha příznaků nedostatku vitamínu C

Kyselina askorbová neboli vitamín C, jak všichni známe, je důležitou složkou pro náš imunitní systém, jejíž nedostatek může vést k četným zdravotním komplikacím. Vitamín C je nejlepším přírodním antibiotikem, antivirotikem, antitoxinem a antihistaminikem, jaký kdy můžete užívat. Podívejte se na příznaky jeho nedostatku, abyste věděli, co je třeba napravit.

Oteklé a krvácející dásně

Vitamín C chrání a posiluje tkáň, která chrání naši ústní dutinu před bakteriemi. Jeho nízká hladina je jedním z důvodů, proč se u lidí rozvine parodontóza, jež způsobuje infekci dásní a poškození nebo ztrátu zubů.

Suché vlasy a roztřepené konečky

Vitamín C podporuje růst vlasů a zvyšuje vstřebávání železa.

Krvácení z nosu

Nos je plný malých krevních cév a nedostatek vitamínu C může způsobit krvácení z nosu.

Suchá, drsná a zarudlá pokožka

Pokud ve vašem těle chybí vitamín C, vaše pokožka se začne měnit v suchý a zarudlý povrch s drsnými skvrnami nebo malými hrbolky na stehnech, hýždích, pažích nebo tvářích.

Vznik modřin

Bez vitamínu C vám i sebemenší náraz může způsobit modřinu.

Pomalé hojení ran

Vitamín C podporuje a dobře opravuje pojivové tkáně. Zároveň může zabránit infekci.

Oteklé a bolavé klouby

Bolest a otoky kloubů jsou známkou revmatoidní artritidy, která naznačuje, že náš organismus trpí nedostatkem vitamínu C.

Nachlazení a chřipka

Užívání vitamínu C je důležité pro prevenci virů a bakterií. Jedná se o silný antioxidant, který nás chrání před infekcemi.

Špatná nálada

Věřte tomu nebo ne, ale vitamín C je spojen také se stavem naší nálady. Jedinci, trpící úzkostmi, měli po podání vitamínu C výrazně lepší náladu.

Užíváte vitamín C pravidelně? Jaké máte zkušenosti s tímto doplňkem stravy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com