Časté chyby při sprchování. Tělu neprospívá příliš horká voda ani časté používání gelů

Když si vlezeme do sprchy, zpravidla nepřemýšlíme nad tím, jestli existují nějaká pravidla pro správné sprchování. Prostě se umyjeme, abychom byli čistí. Nic víc, nic míň! Ale věřte tomu, že je několik chyb, které během mytí dělá většina z nás. A zde jsou nejčastější z nich.

Příliš dlouhé sprchování

Dlouhé sprchování horkou vodou výrazně vysušuje pokožku, což nakonec může vyvolat vyrážku a svědění. Optimální doba je 10 minut.

Časté používání napěněných gelů

Sprchové gely ničí přírodní oleje, které brání suchosti a hrubosti pokožky. Kromě toho nepoužívejte antibakteriální přípravky každý den.

Mytí starou žínkou

Na starých vlhkých žínkách se rychle tvoří vysoký počet bakterií a plísní, proto se doporučuje měnit žínku nebo houbu na mytí každé 4 týdny.

Utírání ručníkem dosucha

Tělo byste si měli otírat měkkým ručníkem, ale vždy pokožku nechat mírně vlhkou. Poté aplikujte vyživující krém a vaše pokožka zůstane zdravá a jemná.

Příliš horká voda

Jak už bylo uvedeno v bodě 1, příliš horká voda vysušuje pokožku a činí ji šupinatou. Zvyšuje také průtok krve, což může vést k zánětu, arytmii a vyrážkám. Optimální teplota je 35 – 40 stupňů.

Které z uvedených chyb děláte vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů.