Části těla, které si zřejmě celý život myjete špatně. Co je třeba změnit, abyste předešli vzniku bakterií

Přesto, že patříte mezi lidi, kteří si potrpí na pravidelné dodržování hygieny, možná vás nyní zklameme. Je totiž dost vysoká pravděpodobnost, že některé části těla si myjete špatně a tím se nezbavujete všech nebo alespoň větší části bakterií, jež se na vás usídlily. Ukážeme vám, jaké části vašeho těla si zřejmě myjete špatně a co je třeba zlepšit.

Ruce

I když si ruce myjete po použití koupelny, před přípravou jídla nebo i po něm, možná je neumýváte dostatečně důkladně, abyste zabránili šíření choroboplodných zárodků. Ruce byste si měli mýt po dobu nejméně 20 vteřin, mýdlem, napěnit dlaně, hřbet rukou i prsty a nehty.

Obličej

Mnoho lidí, speciálně žen, se uchyluje ke každodennímu používání kosmetických přípravků, které slibují, že naši tvář očistí a zbaví ji mrtvých kožních buněk. Pamatujte, že nadměrné drhnutí může pleť poškodit příliš velikým množstvím silných kyselin. Skutečností je, že mytí obličeje vodou každý den s jemným čistícím prostředkem a poté vysušení měkkým ručníkem, odstraní mrtvé kožní buňky přiměřeně, jak je potřeba.

Pokožka hlavy

Je velice důležité oddělit husté shluky vlasů, aby se voda dostala na všechny použité produkty a vypláchla je. Pomocí bříšek prstů hlavu masírujte a vyvarujte se používání příliš velikého množství vlasových přípravků. Zvykněte si používat detoxikační šampón alespoň jednou za měsíc a trávit nějaký čas masírováním pokožky hlavy ve sprše.

Zuby

Čištění zubů je jen polovina toho, co náš chrup skutečně potřebuje. Pokud nepoužíváte zubní nit, zanecháváte v ústech ty nejškodlivější bakterie. Zanedbání zubní nitě způsobuje vývoj kyseliny mléčné, která ničí zubní sklovinu a vytváří zubní kazy. Navíc, mnoho lidí používá při čištění zubů špatný sklon, nejideálnějším čistícím pohybem pro zubní kartáček je naklonit jej pod úhlem 45 stupňů přesně v místě, kde se zub setkává s dásní. Provádějte malé krouživé pohyby po dobu asi 8 – 10 vteřin na jeden zub.

Uši

Nejčastějším způsobem čištění uší je používání ušních tyčinek, které ale mohou být pro naše uši nebezpečné a navíc skutečně tlačí ušní maz dále dovnitř ucha, čímž se vystavujete riziku ztráty sluchu nebo zablokování ušního kanálku. Pro čištění uší se doporučují kapky na přirozené odstranění ušního mazu. Navíc si nezapomínejte mýt i vnější oblast uší namydlenou žínkou a poté čistou vodou.

Nohy

I když si možná myslíte, že si nohy čistíte už jenom tím, že veškeré mýdlo a voda ve sprše stékají směrem dolu, nejedná se o důkladné mytí. Své nohy vydrhněte pemzou jednou za pár dní a nezapomínejte je především pořádně vysušit, abyste předešli vzniku plísní.

Pupík

Jsme si téměř jisti, že většina z vás si ve sprše na toto místo na těle ani nevzpomene. A to není dobře! Pupík je totiž tou nejšpinavější částí těla se sídlem různých bakterií. Udržujte tedy svůj pupík v čistotě prostřednictvím jemného čištění bavlněným tampónkem namočeným v teplé mýdlové vodě.

Našli jste některou část těla, které nevěnujete takovou pozornost, jakou byste měli? Dejte nám vědět, co jste o sobě zjistili, do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/health/healthy-living/body-parts-washing-wrong/