Celosvětově známé osobnosti, které dokázaly porazit rakovinu

Nemoc si nevybírá, může postihnout obyčejného člověka stejně jako krále, úspěšného sportovce nebo krásnou hollywoodskou hvězdu. To stejné platí i o rakovině. Tato zákeřná nemoc si vybírá své oběti náhodně, bez ohledu na slávu, věk, nebo stav konta. Seznamte se s příběhy čtyř slavných osobností, kterým se rakovina připletla do života, a nechte se inspirovat jejich odhodláním a snahou vybojovat si život.

Hollywoodští herci Robert de Niro a Hugh Jackman

Robert De Niro je nepochybně jednou z největších filmových legend současnosti a nepřekonatelným oblíbeným italským gangsterem. Herci byla diagnostikována rakovina prostaty v roce 2003. Naštěstí se díky včasné návštěvě lékaře zjistila v raném stádiu. De Niro podstoupil okamžitý chirurgický zákrok, kterým se nádor úspěšně odstranil. Od té doby se neobjevily žádné komplikace a herec dále pokračuje ve své úspěšné kariéře.

Australský herec Hugh Jackman přežil celkem šest nádorů na kůži. Do konce života ale musí každé tři měsíce chodit na lékařské prohlídky, protože trpí bazaliomem, což je typ rakoviny kůže, který je poměrně obvyklý, především ale velmi snadno léčitelný, pokud je diagnóza stanovena včas.

Profesionální cyklista Lance Armstrong a hvězdná kráska Angelina Jolie

Lance Armstrong, navzdory všem svým sportovním skandálům, je jedním z těch, kteří zasvětili svůj život boji s rakovinou, její prevenci a včasnému odhalení, a to poté, co v roce 1996 sám onemocněl. Jeho nadace LiveStrong už získala více než 500 milionů dolarů na pomoc rodinám postiženým rakovinou.

Angelina Jolie sice rakovinou netrpěla, ale je nositelkou dědičnosti genu zvaného BRCA1, který ji činí náchylnější k rozvoji rakoviny prsu, proto v květnu 2013 podstoupila preventivní dvojitou mastektomii, tedy nechala si odstranit obě prsa, čímž brání rozvoji onemocnění. Její rozhodnutí přimělo mnoho žen, aby podstoupily stejný zákrok.

Obrázky: Pixabay