Čemu se během koronavirové pandemie vyhnout, abychom zůstali stále fit a optimističtí

Koronavirová pandemie dopadá na každého z nás. Pro některé už je to skutečně dlouhé a omezený pohyb či karanténa mohou překopat naši mysl tak, že začneme upadat do čím dál tím větší deprese. Čeho byste se měli vyvarovat, abyste i během nouzového stavu zůstali fit a optimističtí?

Nezdravé jídlo držte pod kontrolou

Chipsy a sušenky dávají našemu organismu pěkně zabrat, zvláště v období omezeného pohybu. Pamatujte, že naše tělo potřebuje v této době především zdravá jídla. Snažte se začlenit do stravy alespoň pět druhů ovoce a zeleniny každý den.

Nekuřte

Zvažte toto období jako výzvu přestat kouřit. Je nejlepší čas. Nestýkáte se s jinými lidmi, což znamená, že vás kuřáci nebudou provokovat svým zlozvykem, možná nechodíte ani do práce, nepotřebujete tedy pauzy na cigarety a navíc myslete na to, že kuřáci mohou hůře snášet příznaky případného nakažení virem. 

Nepřemáhejte se

Se všemi dostupnými domácími cvičeními je důležité si uvědomit, že dny odpočinku jsou stejně nezbytné jako fyzická aktivita.

Snažte se nestresovat

Chronický stres potlačuje naši imunitní reakci uvolňováním hormonu kortizolu. Když se začnou do vaší mysli vkrádat pocity úzkosti a stresu, zkuste dělat aktivity, které vás baví nebo zavolat rodinnému příslušníkovi či příteli.

Obrázky: Freepik, Pixabay