Charakteristika osobnosti podle řecké mytologie

Kromě známých znamení tradičního zvěrokruhu má každý podle data narození také svého osobního řeckého boha nebo bohyni. Pokud jste to dosud nevěděli, bude pro vás jistě zajímavé zjistit, jaký bůh nebo jaká bohyně jsou spojeni s vašim znamením a jaký mají vliv na vaši osobnost.

20. 1. – 18. 2.: Poseidon

Poseidon je řecký bůh zemětřesení, moře a bouře. Obdobná charakteristika platí také pro osoby narozené v uvedeném období. Jedná se o vášnivé, impulzivní a temperamentní lidi, pro něž je však důležité, aby tyto silné emoce investovali do pozitivních věcí.

19. 2. – 20. 3.: Hádes

Hádes je bůh Země, bohatství a plodnosti, ale také mrtvých. Lidé narození v daném časovém období mají rádi černý humor a často působí až zle, jedná se však obvykle pouze o určité dramatické představení. Jsou to velice zábavní lidé.

21. 3. – 19. 4.: Ares

Ares je řecký bůh války a nejtypičtější je pro něj vášeň. Stejně tak lidé, kteří se narodili pod jeho vládou, žijí s vášní svůj každodenní život a uplatňují ji ve všech svých aktivitách. Žijí naplno a ostatní přitahují svou neutuchající energií.

20. 4. – 20. 5.: Hestia

Bohyně Hestia je symbolem domova, rodiny a srdce. Proto lidé, kteří se narodili s Hestií jako svou osobní bohyní, jsou celý život soustředěni na rodinu a přátele. Ve vztazích bývají velice stabilní a váží si jich.

21. 5. – 20. 6.: Eros

Řecký bůh Eros je bohem přitažlivosti a sexuální touhy, jak již napovídá i jeho samotné jméno. Lidé narození pod jeho vládou bývají plni emocí a velmi milující a ostatní lidé je proto velice vyhledávají. Obvykle mívají velice příjemné vystupování.

21. 6. – 22. 7.: Artemis

Artemis je známá řecká bohyně lovu a také lesa. Lidé narození ve výše uvedeném rozmezí proto velice rádi pobývají na čerstvém vzduchu a často jsou to dobrodruzi, kteří se vydávají na různé průzkumné výpravy.

23. 7. – 22. 8.: Zeus

Zeus je považován za hlavního, nejvyššího boha řeckého Olympu. Je velice mocný a tato síla a autorita se přenáší také na osoby, které se narodily pod jeho vládou.

23. 8. – 22. 9.: Hermes

Hermes je bohem zpráv, obchodu a také sportovců. Je jakýmsi mluvčím bohů, což odpovídá také charakteristice lidí, kteří se narodili v tomto časovém rozmezí. Jsou obvykle schopni dobře řešit problémy, zejména v mezilidské komunikaci, a cizí jim rozhodně není ani kompromis.

23. 9. – 22. 10.: Afrodita

Afrodita je bohyně krásy a také lásky. Pro osoby narozené pod její vládou je typický smysl pro krásu a umění vidět v lidech jejich pozitivní stránky. Nestojí příliš pevně na zemi a často to bývají snílkové.

23. 10. – 21. 11.: Demétér

Demétér je bohyně plodnosti, zemědělství a také posvátného zákona. Lidé narození v tomto období bývají obvykle úspěšní v práci a velice produktivní. Do svého života vnášejí dost vášně.

22. 11. – 21. 12.: Dionýsos

Dionýsos je oblíbený bůh her, divadla a také vína. Lidé narození pod jeho vládou bývají často náladoví a bývají obdařeni uměleckým talentem. Jsou kreativní a milují zábavu.

22. 12. – 19. 1.: Apollon

Apollon je řecký bůh slunce, hudby, poezie a umění. Je také dobrým lukostřelcem. Tato jeho mnohostrannost se dobře odráží také v lidech, kteří jsou narození pod jeho vládou. Bývají intelektuálně založení a rádi v životě zkoušejí různorodé věci. Touží po harmonii.

Obrázky: Freepik