Chcete omladit interiér vašeho bytu podle nejnovější trendů? Koukněte se s námi na těchto 10 stereotypů, které už dávno neplatí

Všichni jsme byli zvyklí, že když se nakupují např. židle a stůl do jídelny, tak má být vše stejného typu i barvy, nebo pokud si koupíte postel, měla by být součástí ložnice.
Dnes však můžete na všechny tyto stereotypy s klidem zapomenout.

Jídelní stůl a židle ve stejné barvě

Nebojte se v tomto směru experimentovat a kupte si každou židli jinoui i jinak barevnou. Čím více rozmanitější tím lépe.

Záclony

Menší pokoje vypadají bez záclon opticky trochu větší, takže pokud Vám nevadí ranní světlo, můžete záclony vynechat úplně.

Beton je příliš hrubý

  V moderním designu hraje beton velkou roli. Jeho hlavní výhodou je, že je voděodolný, takže použití betonu např. v koupelně je velmi vhodné.

 Bílé stěny

Někdo může namítat, že bíle stěny vypadají jako interiér nemocnice. Pokud však nedáte příliš mnoho bílých doplňků spolu s bílou stěnou,  tak se Váš interiér nemocničním pokojem rozhodně nestane. Váš interiér bude bude vypada svěží a atraktivní.

Nábytek do ložnice

Není nutné kupovat celý ložnicový set! Stačí koupit postel a k tomu nějaké zajímavé noční stolky.

Dětské pokoje ve výrazných barvách

Dětský pokoj může být vymalován klidnýma barvama bez použití jasných barev. Podle nejnovější studie může dítě v takové místnosti lépe rozvíjet svou představivost. V neutrálním pokoje lépe vyniknout různé dětské věci – hračky, malůvky, plakáty superhrdinů atd.

Velké kusy nábytku

Velká pohovka už není trendy. V dnešní době jsou hitem malé a jednoduché tvary. Když si vybíráte nábytek, mějte na paměti jedno pravidlo: čím menší Váš pokoj je, tím menší by měly být jednotlivé kusy nabýtku.

Jednotvárné obložení v koupelně

zeny.e15.cz

Existuje nespočet způsobů, jak si udělat koupelnu, ale jednotvárnému obložení už odzvonilo. Výběr je v dnešní době obrovský, můžete vyzkoušet dlaždice, které vypadají jako kámen, beton nebo dokonce dřevo.

Nábytek podél zdí

Toto volba uspořádní je na vzestupu, jelikož je v dnešní době stále populární dělat menší domy než dříve, takže nabýtek podél zdí zvětšuje obytný prostor v místnosti. Samozřejmě pokud je místnost opravdu malá, tak nemáte jinou volbu, než postavit nábytek podél zdí. Pokud včak máte místa dost, stále můžete prostor zvětšit.

Křesla i židle ve stejném stylu a barvě

Jak jsme již uvedli v předchozích bodech, mnoho lidí si má stále za to, že nabýtek by měl být kupován v sádách, ať už se bavíme o ložnici nebo obývací pokoj. Různorodost je v kurzu. Můžete si koupit dvě úplně  jiná křesla a pohovku. Důležité ale je, aby se něčím podobala něčemu jinému u Vás doma.

zdroj: brightside.me