Jak vrátit zašlou krásu starému koberci? Stačí smíchat tyto dvě ingredience a koberec máte za chvilku jako vyměněný!

Na vyčištění koberce nemusíte najímat tým profesionálů, ani kupovat drahé chemické přípravky, o jejichž efektivitě v hloubi duše pochybujete. Stačí, když si připravíte směs ze surovin, které najdete v šuplíku každé správné hospodyňky, nanesete ji na koberec, počkáte 20 minut a nakonec ji vysajete. Pokud se v brzké době chystáte na velký úklid, nezapomeňte do něj zahrnout i některé z následujících postupů.

Sůl a jedná soda

Na skvrnu naneste směs obyčejné soli a jedlé sody. Počkejte 20 minut a koberec důkladně vysajte. Tato směs je skvělým bojovníkem proti malým mastným nečistotám a hospodyňky na celém světě si ji nemohou vynachválit zejména díky její jednoduchosti a efektivitě.

Ocet

Do 1 litru vody nalijte 20 ml jablečného octu. Do roztoku namočte čistý hadřík a důkladně vyčistěte koberec. Počkejte 20 minut a koberec otřete suchým hadříkem. Nakonec ho vysajte vysavačem. Tímto postupem můžete koberci navrátit jeho původní vzhled a rozzářit jeho barvy.

Bonus: Na tmavé koberce – čajový odvar

Tmavé koberce také potřebují péči. Na světlých místech však často zůstávají skvrny. Předejít jim však lze jednoduchým způsobem – uvařte si z vašeho oblíbeného zeleného čaje odvar. Zalijte čaj, přeceďte ho a lístky, které vám zůstanou v sítku položte na špinavá místa koberce. Počkejte, dokud úplně uschnou a poté je vysajte.

zdroj: sovkusom.ru