Chirurgický zákrok pro odstranění cyst z vaječníků nemusí být jedinou formou řešení. Vyhněte se hormonální léčbě a vydejte se na cestu lidového lékařství

Cysty na vaječnících jsou obvykle spojené s chirurgickým zákrokem, který je třeba podstoupit pro jejich odstranění. Ovšem v každém případě nemusí být operace jedinou volbou. Někdy cysty zmizí samy o sobě a někdy lze zvolit cestu lidového lékařství. „Kouzelné“ bylinky mohou nahradit hormonální léky pro zvýšení hladiny estrogenu a správnou funkci ženského reprodukčního systému.

Pryšec chvojka neboli hadí mléko v kombinaci s bílým omanem a vratičem jsou jistým způsobem léčby. Stačí do čtvrt litru vody přidat jednu polévkovou lžíci z každé bylinky a nechat deset minut povařit. Lektvar byste měli začít užívat po desetihodinovém odležení v termosce. Rozdělte si porci na dvě části a pijte ráno a večer před jídlem. Vždy myslete na to, že je důležité jej užívat na prázdný žaludek.

BONUS

Skvělými tipy jsou také šťáva z červené řepy a echinacea. Šťávu z červené řepy pijte každý den alespoň jednu sklenici, do níž pro silnější efekt můžete přidat zázvor nebo pro výraznější chuť mrkev či med. Echinacea může být použita jako preventivní opatření proti vzniku cyst a konzumovat ji můžete v jakékoli formě – roztok, infuze nebo doplněk stravy.

Co říkáte na dnešní tipy? Máte i vy nějaké své zaručené recepty? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte sdílet článek se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com