Chlapec zahlédl ve školním autobusu plakat mladšího chlapce. Když zjistil důvod, dal mu své poslední peníze

První den v nové škole může být pro mnoho dětí traumatickým zážitkem. Dokonce i ti sebevědomější jedinci mohou pocítit známky nervozity. Přemýšlejí, kdo budou jejich noví spolužáci, zdali se z nich stanou přátelé či nikoli, zapadnou nebo nezapadnou? Dostat se do určitého kolektivu žáků může být problematické, zvláště spoléháte-li se na veřejnou dopravu. Ta přinesla potíže i tomuto jedenáctiletému chlapci, jehož první školní den nevycházel příliš podle plánu.

Pozor na cestu

Patnáctiletý Tom O’Brien se vracel se skupinou svých přátel, Dylanem a Harrym, školním autobusem po prvním školním dnu a zřejmě nezapomněl, jaký to byl pro něj pocit, když byl na škole nový a zažíval zde své první chvíle. Zeptal se skupinky mladších chlapců, jak se jim první den v nové škole líbil. To ale netušil, že u jednoho z chlapců, Alexe Furlonga, propuknou emoce po stresujícím dni. Začal plakat. Když se ho Tom zeptal, co se stalo, řekl, že zřejmě nastoupil do špatného autobusu. Bohužel nemá tušení, jak se vrátit domů.

Poslední peníze na cestu domů

Tom a jeho přátelé okamžitě vystoupili na další zastávce společně s Alexem a zavolali pro něj taxíka. Počkali s mladším spolužákem, než dorazí, a dokonce mu nabídli, že cestu zaplatí ze svých peněz. I taxikář projevil solidárnost vůči nešťastnému chlapci a jeho laskavým zachráncům a nic si neúčtoval. Alex šťastně dorazil domů a ihned vyprávěl o svém novém hrdinovi Tomovi. Alexova maminka byla Tomovým jednáním tak unešená, že se o synův zážitek musela podělit se svými přáteli na sociálních sítích. Toho si všimla Tomova sestra Katie a okamžitě reagovala.

Tom je příkladem pro ostatní

Tomova rodina na něj může být náležitě hrdá. Naše víra v lidstvo se dnes opět o něco více prohloubila. Tento chlapec je skvělým příkladem pro své vrstevníky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Valuablestories.com