Chloupky na bradavicích. Se správnými nástroji se vytrhávání nemusíte bát

Lidské tělo lze považovat za osmý div světa. Je navrženo tak, aby v dnešním světě přežilo – dokáže nás upozornit na útoky bakterií a virů, bojuje s různými nemocemi spuštěným obranného systému a tak dále. Zároveň ale skýtá mnohá tajemství a překvapení, která nás dokáží vyděsit. Například bradavice, z kterých trčí chlupy. Proč z nich rostou chloupky a je nebezpečné je vytrhávat? Pokusíme se na tyto otázky odpovědět.

Proč z bradavic rostou chloupky?

Jistě se všichni shodneme, že se nejedná zrovna o nejestetičtější věc na našem těle, tak proč se vůbec vyskytuje? Je to celkem jednoduché – pokud se bradavice objeví nad vlasovým folikulem, pak mohou chloupky růst skrze bradavičku. Proto se na některých chloupky vyskytují a na jiných vůbec.

Je to nebezpečné?

Chlupatá bradavice je považována za stejnou jako je bradavice bez chloupků. Jediný rozdíl spočívá v tom, že je pokrytá ochlupením. Určitě se nemusíte bát, že by bradavice s chloupky byla signálem rakoviny kůže, přesto je ale dobré nechávat si ji pravidelně kontrolovat. Lékaři varují, pokud se bradavicové buňky stanou atypickými, budou bránit růstu chlupů.

Můžeme chloupky odstranit?

Není to nic nebezpečného, pokud budete chloupky odstraňovat pinzetou. Rozhodně se nedoporučuje holicí pěna nebo depilační krém s použitím žiletky.

Obrázky: Freepik