Chraňte svůj domov proti vloupání bez nutnosti drahých bezpečnostních systémů. Stačí k tomu obyčejný hřebík

Jak ochránit zámek na dveřích proti vloupání? Období dovolených jsou rájem pro zloděje, kteří jen čekají, až opustíte své bydliště a oni si budou moct bezstarostně chodit po vašem domě. I na tyto případě jsou však připraveny různé triky, které váš majetek ochrání. Stačí k tomu obyčejný hřebík.

Příliš drahé bezpečnostní systémy

V dnešní době existuje mnoho bezpečnostních systémů zamezující krádežím, ale pokud je nemůžete nainstalovat nebo jsou pro vás příliš drahé, bude tato metoda s hřebíkem fungovat perfektně. Samozřejmě musíte pamatovat na to, že nikdy nebudete mít 100% jistotu, že je váš domov odolný proti vloupání, ale můžete z něj vytvořit bezpečnější místo velmi jednoduchým způsobem.

Nejčastější je vylomení dveří

Většina zlodějů vstupuje do bytů vylomením dveří. Nejčastěji stačí silný kop nebo dva a zloděj je uvnitř vašeho bytu. To je velký problém v panelácích, kde jsou vchodové dveře tenčí a lehčí než ty na domech nebo chatách. K tomu, aby byly vaše dveře odolnější, však stačí hřebík.

Použijte obyčejný hřebík k ochraně domácnosti

Většina dveří má kratší šrouby standardní velikosti. Pokud je nahradíte delšími šrouby, zabráníte tak rychlému a snadnému poškození dveřního křídla. Tato jednoduchá akce může odradit zloděje od opakovaného kopání do dveří z několika důvodů. V první řadě se zloděj unaví nebo si ublíží. Několik úderů do dveří za sebou navíc způsobí hluk, což může přivolat sousedy, kteří se budou zajímat o jeho zdroj.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co