Atletka je alergická sama na sebe. Může ji zabít její vlastní smích nebo pot

Mladá atletka z Velké Británie trpí vzácným syndromem, který ji může kdykoli zabít. Natasha Coates trpí MCAS, Mast Cell Activation Syndrome neboli syndromem aktivace žírných buněk, což je stav, kdy žírné buňky v těle uvolňují nadměrné množství látky, která způsobuje příznaky alergie. To znamená, že jakákoli intenzivní emoční změna povede k nekontrolovatelné explozi chemikálií v jejím těle a může vést až k její smrti.

První problémy až v 18 letech

Natasha Coates nečelila v dětství a dospívání žádným vážným zdravotním problémům, dokud nedosáhla 18 let. „Byla jsem na velké veřejné akci, když jsem se najednou začala třást, točila se mi hlava a měla jsem problémy s dýcháním,“ vypráví Natasha. Byla převezena do nemocnice s policejním doprovodem.

Špatná diagnóza

Dívka byla ve skutečném ohrožení, každým krokem byla blíže smrti, ale lékaři uvedli, že se není čeho bát. Něco takového se člověku stane jednou za život. Během následujících 2 let však Natasha nadále vykazovala stejné příznaky a několikrát byla hospitalizována na jednotce intenzivní péče. Lékaři tedy začali pátrat po všech možných možnostech, až diagnostikovali syndrom MCAS.

Její život se zcela změnil

Od té doby začala 27letá Natasha Coatesová dodržovat náročný dietní plán. „Jsem alergická na tělové spreje, čisticí prostředky a vonné svíčky,“ vysvětlila a dodala, že jídlo je stále jako ruská ruleta. Potraviny, které jsou dnes dobré, by zítra mohly způsobit alergickou reakci.

Musela zaujmout nezbytná opatření

Ve svém domě nainstalovala speciální červená světla, která se aktivují a jsou viditelná zvenčí pro případ, že by potřebovala zavolat sanitku. Dívka má osobního asistenta, který ji navštěvuje 5 dní v týdnu, zatímco ona soutěží na britských paralympiádách a posbírala již více než 30 medailí. „Jediní lidé, kteří mi říkají, že bych měla přestat cvičit, jsou ti, kteří mi nerozumí. Gymnastika mi dává mnohem víc, než bere,“ vysvětluje Natasha.

Úvodní obrázek: S vědomím Natasha Coates, Zdroj: Mirror.co.uk