Pes přišel o nejlepší kočičí kamarádku, přestal jíst a nemohl spát. Jeho trápení skončilo, když potkal opuštěná koťata

Na rozdíl od koček jsou psi velmi vázáni na své majitele. Existuje spousta příběhů, které ukazují, jak jsou psi věrní lidem, které milují. Psi však cítí lásku nejen k lidem, ale i k ostatním živým tvorům. Důkazem toho je příběh je o psovi jménem Merlis a jeho nejlepší kamarádce kočce známé jako Vaska, se kterou Merlis strávil asi dva roky.

Nerozlučná dvojka

Kocour byl odebrán z útulku ve velmi vysokém věku, takže noví majitelé si byli moc dobře vědomi, že s Vaskou nestráví příliš mnoho času. Merlis byl také starým pejskem, o to lépe s Vaskou začal vycházet. Během dvou let si na sebe tak zvykli, že spolu pravidelně lehávali na gauči a jen tak si užívali života. Majitelé vtipkovali, že je Merlis nemiluje tak jako Vasku. Nebylo možné je rozdělit.

Kočka odešla dříve než pes

Když byla Vaska zemřela, Merlis se stáhl, nemohla spát ani jíst. Velmi mu chyběla jeho nejlepší přítelkyně. Když si lehl na pohovku, kde vždycky s Vaskou spal, začal smutně kňučet. Majitelé, kteří neunesli jeho trápení, chtěli proto adoptovat další dvě kočičky z útulku, ale báli se, že by si s nimi Merlis nerozuměl a stále strádal po své chlupaté kamarádce.

Pes si osvojil malá koťátka

Pak jednoho dne poblíž domu rodina našla čtyři malá koťátka. Nikde žádná kočičí maminka, byla evidentně opuštěná a potřebovala domov. Majitelé Merlise se je rozhodli přijmout. Když se s nimi Merlis setkal, zdálo se, že se začal usmívat. Majitelé v něm opět viděli štěstí. Od toho dne už Merlis nebyl utrápený, koťata považovala psa za svou matku a všude za ním chodila.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dogtime.com