Pravdy a mýty v péči o krásu, která nás mnohdy stojí zbytečné peníze

Lidé utrácí spoustu peněz za séra vypínající pokožku, vyhýbají se používání přípravků pro péči o pokožku obsahující alkohol a mezi nanášením lesku na nehty si dávají pravidelné přestávky. Je však pro tělo opravdu přínosné?

Přípravky obsahující alkohol vysušují pokožku

Alkohol pokožku samozřejmě vysušuje, je těžké si ale bez této složky výrobu kosmetiky představit. Alkohol se často používá jako rozpouštědlo, zvlhčovač, antioxidant a emulgátor. Většinou si všimnete ingrediencí, jako je stearylalkohol (hladí a zvlhčí), propylenglykol (zvlhčuje), cetylalkohol (zahušťovadlo), alkohol SD-40 (rozpouští olej) a tokoferol (antioxidant). Tyto druhy alkoholu rozhodně nejsou nebezpečné.

Všechny přírodní přípravky jsou hypoalergenní

Ve většině případů způsobuje alergickou reakci pouze jedna ze složek. Nezáleží na tom, zda je výrobek přírodní nebo syntetický. Takže než si koupíte nový výrobek, zkuste si jej nejprve namazat na ruku, abyste zjistili, jestli jste na něj alergický. Tímto způsobem můžete snížit riziko nákupu zbytečných a pro vaše tělo škodlivých produktů.

Celulitida zavisí na objemu vypité vody

Doporučením vypít více či méně vody, žádné výsledky v boji s celulitidou nedosáhnete. Protože ani nedostatek, ani přebytek hydratace nemohou být příčinou celulitidy. Naše tukové buňky jsou  z 10% tvořené vodou.  Klíčem k úspěchu je zdravý životní styl a dostatek pohybu.

Lesklé vlasy díky mytí studenou vodou

Studená voda není klíčem k lesklým vlasům. Studená vody vede k dočasnému zúžení cév, což znamená, že se zastaví tok živin do vlasů. K zářivým vlasů pomůže kvalitní šampón a kondicionér.

Pravidelná manikura nehtům nesvědčí 

Neexistuje žádný způsob, jak by nehty mohly trpět nedostatekem kyslíku, protože je to keratin, který z krevního řečiště přijímá všechny potřebné živiny.

Lak na nehty může naopak učinit vaše nehty silnější, pokud se budete držet podle některých jednoduchých pravidel. Nejprve musíte na nehty nanést speciální základní vrstvu obsahující vitamíny. Následuje samotný lak na nehty, který ochrání vaše nehty před každodenním poškozováním.

Používání stejné kosmetiky po delší dobu

Někteří lidé věří, že kosmetika by měla být ihned po dokončení balení vyměněna. Pravdou je, že neexistuje žádný krém, šampon nebo deodorant, který by mohl způsobit závislost – jinak by se s nimi zacházelo jako s drogami. Stav kůže, vlasů a nehtů závisí na mnoha různých faktorech, jako je věk, jídlo a hormonální rovnováha. Pokud produkt už  není tak účinný jako dřív, možná je to proto, že vaše pleť potřebuje jinou péči.

Nošení utaženého ohonu

Pevné utažený ohony je velmi pohodlný, zejména ve větrném počasí. Existuje však poměrně mnoho problémů, které může tento účet způsobit. Vedle bolesti hlavy a dokonce i migrény může způsobit vypadávání vlasů. Trvalé tahání vlasů způsobuje, že se uvolní ze svých folikulárních kořenů, což může vést ke ztrátě schopnosti růstu nových vlasů.

zdroj: brightside.me