5-minutové cvičení před spaním pro pevná a silná stehna

Technika s pozoruhodnými výsledky byla vyvinuta americkým trenérem Tracey Andersonem. Cvičení je velmi jednoduché a jediným klíčem k úspěchu je vytrvalost. Pozitivní vliv můžete zaznamenat za 3 týdny, kdy se vám svaly na stehnech zpevní a stáhnout. Nohy budou na první pohled vypadat užší.

Tento 5-minutový trénink dobře funguje na záda a přední a vnitřní strany stehen. Cvičte na rovném povrchu a vytvořte si z cvičení zvyk, bez kterého se před spaním už neobejdete. Dokonce můžete zůstat jen v pyžamu.

Jak na to?

Lehněte na záda a položte si ruce podél těla. Zvedněte nohy a prsty u nohou mějte napnuté. Nyní pokrčte kolena a vraťte je zpět na zem. Je důležité, abyste cítili napětí v přední části stehen. Pokud je to pro vás obtížné, podepřete si tělo rukama. Opakujte 10x.

Pokud vše uděláte správně, měli byste cítit teplo v nohách. Teď můžete 20 vteřin odpočívat a připravit se na další cvik. Výchozí pozice je stejná s tím rozdílem, že nekrčíte obě nohy, ale střídáte je jednotlivě. Patu se vždy pokuste vytáhnout co nejvíce. Opět opakujte 10x na každou nohu.

Nezapomeňte po každém cvičení odpočívat. Chcete-li, aby stehna pracovala současně, pokračujte následovně. Lehněte si na záda, zvedněte nohy, podepřete si pánev a spouštějte nohy dolů. Jedná se o poměrně těžký cvik, začněte proto s 10 opakováními a postupně zvyšujte na 20.

Lehněte si na záda, zvedněte nohy a překřižte je. Měly by vyvíjet jedna na druhou mírný tlak. Znovu přinožte a vraťte se do výchozí polohy. Opakujte 10x.

Zdravý životní styl je velmi důležitý, ale ne každý má čas a peníze na hodiny s osobním trenérem. Úbytek hmotnosti na nohách a stehnech je ale přece jen možný. Nejdůležitější je nebýt líný a vydržet celou dobu, dokud neuvidíte výsledky.

zdroj: www.feelhealthylife.com