Sedíte celé dny v práci? K úlevě zad pomůžou zábaly a správné tréninky

Jednou z nejhorších věcí na našem rychlém moderním životě je to, že máme tolik času být na sociálních médiích, odpočívat, poflakovat se, ale jen zřídka pečujeme o naše zdraví.
Podle americké chiropraktické asociace téměř 80% populace zažívá bolesti zad v určitém okamžiku svého života. Připravili jsme si tedy pro pár tipů, jak se těmto potížím vyvarovat.

Protahování

Protahování stejně jako pravidelné tréninky uvolňuje endorfiny do mozku. To vytváří pocit štěstí a také snižuje napětí ve vašem těle.

Aplikujte horké a studené obklady

Tohle většinou funguje, pokud jste po úraze. Studené obklady se nejlépe hodí použít během prvních 24-48 hodin po úraze. Pokud je to pro Vás pohodlnější, tak můžete po  48 přejít na teplé obklady, ale zapamatujte si, že musíte dát své kůži odpočinout mezi jednotlivými obklady. Mimo jiné   vždy si chraňte pokožku oblečením.

6. Vyzkoušejte jógu a flexibilní trénink

Velmi často je bolest způsobena napětím a stažením. Tím, že zvýšíte svou flexibilitu, tak uvolníte některé z nich a nejlepší metodou je jóga, protože pracuje na vaší flexibilitě spolu se svalovou relaxací. Důležitou součástí jógy je, že také uklidňuje vaši mysl, která se pozitivně přenese do vašeho těla.

 

Omezte kouření nebo přestaňte úplně

Kouření neovlivňuje pouze vaše plíce, krev a získání různých typů rakoviny. Také způsobuje, že se krevní cévy ztuhnou po celém vašem těle a snižuje se tak průtok krve do měkkých tkání..

Trénujte střed těla

Vaše záda a břicho mají spoustu svalů a jejich trénink vytváří “svalový korzet”, který podporuje horní část těla. Pokud tento “korzet” není dostatečně silný, působí na ostatní části vašeho těla velký tlak, což způsobuje bolest. Tím, že budete trénovat své jádro a břicho, snížíte tím bolest dolní části zad.

Meditace a hluboké dýchání

V psychologii je bolest zad často spojována s depresí a úzkostí. Po fyzické aktivitě se zkuste zaměřit na svou mysl, abyste zjistili, co vytváří napětí ve vašem těle z duševního hlediska. Meditace a hluboké dýchání vám mohou ve vašem snaží pomoct.

Jděte se poradit s odborníkem

I když naše tipy fungují, tak bezpečnost je na prvním místě. Proto pokud bolest přetrvává, měli byste se navštívit svého fyzioterapeuta či lékaře.

zdroj: brightside.me