Čínská medicína v praxi. Zbavte se toxinů koupelí nohou

Čínská medicína o očistné schopnosti těla prostřednictvím koupele nohou ví už mnoho tisíciletí. Postupně se tato znalost začíná zabydlovat i v našem západním světě, kde se pomalu lidé učí moudrosti čínských předků a postupují v souladu s jejich doporučeními. Zbavování těla toxinů je jedním z velmi dobrých prostředků, jak zmírnit až odstranit různé druhy fyzických obtíží a nemocí, které vás mohou trápit. Právě přílišné zanesení těla odpadními látkami může vyvolávat celou řadu z nich. Existují různé druhy očistných diet a nápojových kúr, nicméně jednou z nejúčinnějších metod je právě koupel nohou. Poradíme vám několik receptů, jak tuto koupel připravit.

Iontová koupel nohou

Tato koupel využívá principu elektrolýzy. Elektrický proud je totiž pro fungování lidského těla stejně důležitý jako pro jakékoliv jiné „stroje“. Spouští v těle mimo jiné řadu chemických reakcí, kterými se tělo zbavuje škodlivých látek. Při této metodě jsou tak hlavními činiteli sůl a teplá voda, které vytvoří elektrolytickou lázeň, do níž ponořte nohy asi na 30 minut. Jakmile začne voda tmavnout, je to signál, že se toxiny vyplavují ven.

Solná čisticí lázeň

  • 1 hrnek jablečného octa
  • 1 hrnek mořské soli
  • 2 hrnky jedlé sody
  • 2 – 3 kapky mátového nebo eukalyptového oleje
  • 1 šálek espomské soli (dostupná v lékárnách)

Uvařte vodu, nalijte ji do lavoru a rozpusťte v ní espomskou a mořskou sůl. Dobře promíchejte a přidejte jablečný ocet, jedlou sodu a esenciální olej. Podle potřeby vodu trochu zřeďte a ponořte nohy na 30 minut.

Čisticí jílová koupel

  • ½ hrnku bentonitového jílu
  • ½ hrnku espomské soli
  • 3 – 4 kapky éterického oleje z máty, eukalyptu nebo levandule

Uvařte vodu a nalijte ji do lavoru. Přidejte espomskou sůl a nechte ji rozpustit. Pak rozmíchejte ve vodě také jíl a éterický olej a na 30 minut ponořte nohy do této lázně. Kromě očisty touto koupelí dodáte svému tělu i velké množství velmi důležitého hořčíku.

Obrázky: Pixabay