Co dělá s dětmi časté sledování televize? Mohou se objevit příznaky podobné autismu

V mnoha případech rodič zapne svému dítěti televizi, aby zaujal jeho pozornost a on si v klidu a tichosti mohl dodělat, co potřebuje. Ale než zvolíme takové řešení, podívejme se, jak může být sledování televize pro dítě škodlivé.

Hodina denně stačí

Odborníci tvrdí, že děti by se měly dívat na televizi nanejvýš jednu hodinu denně. Pokud je to pro vás chvíle, kdy je rodina celá pohromadě, zkuste si najít jiné aktivity, kde byste mohli trávit čas společně, například procházky v parku nebo zcela obyčejné povídání. Žijeme ve zrychleném světě, ale věřte, že volné chvíle před televizí nejsou zrovna tím nejlépe stráveným časem.

Měsíc bez televize

Pamatujte si, že televize je škodlivější než užitečnější. Samozřejmě si uvědomujeme, že ji nelze ze života odstranit úplně, i když by to bylo to nejlepší, ale zkuste alespoň podstoupit malý test. Nastavte si doma pravidlo měsíc bez televize. Zaznamenáte neuvěřitelnou změnu, a to nejen mentální, ale i fyzickou. Muž, který podstoupil tuto zkušební metodu, potvrdil, že jeho dítě se stalo mnohem otevřenějším, komunikativnějším, energičtějším a zdravějším. Během pár měsíců začne dítě ztracené v televizním světě žít ve svém vlastním racionálním světě, který si bude budovat.

Podle odborníků se u dítěte, konstantně sledujícího obrazovku televize, mohou objevit příznaky podobné autismu, jako je pokles komunikačních a sociálních dovedností, patologická vazba na stálost nebo poruchy pohybu.