Co dokáže voda a česnek na lačný žaludek

Česnek je jedním z nejběžnějších koření používaných při přípravě pokrmů se spoustou zdravotních výhod. Jeho vysoké množství minerálů a vitamínů a protizánětlivé vlastnosti pomáhají předcházet nachlazení a chřipce. Není nutné jej konzumovat pouze jako koření při vaření, i česneková voda očistí váš organismus a bude vás chránit před útokem virů a bacilů.

Česneková voda čistí a předchází nachlazení

Specialisté na estetiku a zdraví tvrdí:

  • Česnek posiluje imunitní systém
  • Chrání tělo před běžnými nemocemi a infekcemi (chřipkou, nachlazením atd.)
  • Pročišťuje tělo od škodlivých látek a toxinů

Česnek není potřeba využívat pouze při vaření, lze z něj vyrobit i domácí česnekovou vodu, která je skvělou zbraní v boji proti nachlazení. Za ideální využití se považuje konzumace syrového česneku, jedině tak získáte co největší množství jeho výhod. Chápeme ale, že ne každému je tento způsob po chuti, proto bychom vám rádi představili recept na česnekový nápoj.

Recept na česnekovou vodu

Do jedné sklenice vody vložte 1-2 oloupané stroužky česneku nakrájené na 4 díly. Sklenici přikryjte a směs nechte stát přes noc. Druhý den ráno vyjměte stroužky česneku ze sklenice s vodou a zbylou tekutinu vypijte na lačný žaludek. Pokud se přemáháte a nápoj vám nechutná, zvláště takto po ránu, zkuste pro zlepšení chuti přidat citrón nebo jablečný ocet.

Působení česneku na naše tělo

Denní příjem česnekové vody je vynikající pro prevenci nachlazení, protože má kromě protizánětlivých vlastností i antivirové a antibakteriální účinky. Česnek navíc stále kontroluje rizika rozvoje cukrovky a hladinu krevního tlaku. Stejně tak skvěle působí jako detoxikace organismu. Zbaví tělo škodlivých látek a toxinů, což znamená, že uleví nejen ledvinám, ale také dokáže předcházet srdečním chorobám v důsledku toho, že brání ucpávání tepen. Zkuste si z pití česnekové vody na prázdný žaludek vytvořit zvyk, za pár dní na sobě můžete pozorovat veškeré její pozitivní účinky.

Obrázky: Pixabay