Muž koupil 700 let starou jeskyni a přeměnil ji v originální bydlení

Už jako děti jsme si představovali náš vysněný domeček. V dětství se fantazii meze nekladou, takže jsme pilně stavěli pohádkové domečky pro mravenečky v lese a kreslili jsme honosné zámky pro princezny a prince. Naše výtvory byly roztomilé, barevné a hlavně neuvěřitelné, ale jako děti jsme pevně věřily, že všechno je možné. Podobnou vizi měl i Angličan Angelo Mastropietro. Jen s tím rozdílem, že už dávno není dítě. Místo domečku pro mravence, vybudoval originální domov pro sebe a ne jen tak ledajaký. Jeho dům se nachází v jeskyni!

Kde se vzala, tu se vzala jeskyně

Nápad, vybudovat si nové obydlí v jeskyni, se zrodil v Angelově hlavě během deštivé projížďky. Psal se rok 2009 a Angelo se rozhodl, že se půjde projet na kole. Po cestě ho zastihl déšť, a tak si Angelo řekl, že se schová do nedaleké jeskyně. Tehdy si uvědomil, že by z jeskyně bylo ideální obydlí. Pak už to šlo doslova ráz na ráz. O pár let později se  Angelo rozhodl, že podá výpověď. Koupil si onu jeskyni a její přilehlé okolí. Pořídil si potřebné nářadí a vrhl se do naprosto výjimečné přestavby.

Byt v jeskyni nemá chybu

Pokud byste se na výsledky jeho snažení chtěli jet podívat osobně, našli byste tuto unikátní stavbu v Anglii v okrese Worcestershire. Rekonstrukci měl promyšlenou do posledního detailu. V jeho bytě najdete:

  • Sprchu na dešťovou vodu
  • Podlahové topení
  • Připojení k internetu
  • Krásnou stylovou kuchyň, která by se do klasického bytu nehodila

Angelo, ale nežije v tmavé kobce bez oken. Naopak jeskyně má spoustu trendy oken a dveří, takže je vevnitř dostatek denního světla a užijete si i výhledu na okolí domu.

Cena této nemovitosti se vyšplhala na 160 tisíc liber a na stavbě strávil přes 1000 hodin. Toto obrovské úsilí se ale rozhodně vyplatilo. Jeho dům je naprosto ohromující.

Obrázky: Angelo Mastropietro