Co můžete jako otec udělat pro svoji dceru, aby byla v životě šťastná a spokojená

Vztah mezi otcem a dcerou je zvláštní, ale často nedostatečně rozvinutý. Otcové mají tendenci tíhnout k synům, protože si ve vztahu s dcerou tolik nevěří. Nevědí, jak k nim správně přistupovat a jak s nimi navázat bližší pouto. Zde je několik jednoduchých tipů, které mohou otcové udělat, aby pomohly svým dcerám zjistit, kdo jsou a kým chtějí být. Zjistěte, co pro svou dceru můžete udělat i vy.

Nechte ji zazářit

Dovolte jí, aby vám pomohla s jakýmkoli malým úkolem, kterým může být jakákoliv věc, kterou musíte sami udělat nebo zařídit. Díky tomu z ní vyroste žena, která se bude cítit sebevědomě v domácnosti nebo na pracovišti bez ohledu na to, jaké zaměstnání bude nakonec vykonávat. Dejte ji sebevědomí a důvěru v to, že má na cokoliv bude chtít.

Příklad soucitu a pokory

Ukažte jí, jak moc je důležité pečovat o druhé. Dejte jí najevo, že soucit a skromnost není žádnou slabostí, ale naopak je velmi ceněnou vlastností, která jí pomůže v životě uspět a být spokojená. Je skvělé, pokud spolu můžete dělat nějakou dobrovolnou činnost a pomáhat druhým. Pochopí také to, že přesně takového muže si má jednou hledat sama pro sebe a neudělá ve své volbě chybu.

Dejte jí svobodu

Neovlivňujte to, jaké budou její zájmy, a dejte jí prostor vybrat si to, co sama bude chtít. Nechte ji ukázat vám, co ráda dělá a co se jí líbí. Ne všechny holčičky mají rády panenky Barbie, některé si raději budou hrát s autem na dálkové ovládání. Respektujte její volbu a zkuste se do jejích aktivit zapojit tak, jak je vám to vlastní a přirozené.

Hledejte porozumění

Pokuste se porozumět jejím zájmům, i když je to zcela mimo vaše zájmy nebo vědomosti. Posaďte se s ní u epizody My Little Pony a promluvte si o ní. Poslouchejte a pokládejte otázky týkající se jejích témat a snažte se vžít do jejích pocitů. Není to vždy snadné, ale ona určitě ocení jakoukoliv snahu z vaší strany, která jí dá pocítit, že je milovaná a že vám na ní záleží.

Nechte se poučit

Požádejte ji, aby vám ukázala dovednosti, které dobře zná, ale vy ne. Nechte ji naučit vás novým tanečním pohybům a tomu, jak tančit do rytmu na nějakou hudbu. Nechte ji také, ať vám vysvětlí, co nového se dozvěděla ve škole a nechte se poučit o nějakých detailech, které vy už si dávno nepamatujete.

Budujte správný vztah k tělu

Řekněte jí, že jedinou osobou odpovědnou za to, co se stane s jejím tělem, je ona sama. Jen ona rozhoduje, co se s ní stane a veškerá rozhodnutí musí respektovat všichni lidé okolo ní. Je to velmi důležité. Dcery často u svých otců hledají potvrzení vlastní hodnoty, kterého se jim nedostane, a ony si to pak kompenzují jinde a nevhodnými způsoby.

Naučte ji respektu k ženám

Často pochvalte ji i její matku. Buďte kreativní a upřímní a vymýšlejte rozličné komplimenty. Naučte ji, že každá žena má hodnotu a že je třeba jim prokazovat zvláštní úctu a respekt.

Sliby se musí dodržovat

Ukažte jí, že pravý muž své sliby vždy plní a dodržuje. Proto, když jí něco slíbíte, vždy to udělejte, i kdyby to bylo náročné nebo komplikované. Dává jí to jistotu v životě a také dobrou šanci správně si vybrat svého budoucího životního partnera. Vaše dcera nasává vše, co řeknete a uděláte a podle toho bude hodnotit i jiné muže.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medium.com