Věk je jenom číslo, i přes to se byste se měli vyhnout věcem, které ve vyšším věku vypadají trapně

Máte už věk na to, že si můžete dělat, co chcete? Od určitého věku si to můžete dovolit, můžete dokonce přestat dělat některé věci, které se vám příčily, ale dělali jste je tak nějak ze společenského zvyku. Věk je sice pro někoho jen číslo, ale od určité číslovky znamená svobodu a možnost dělat věci po svém.

Oslava narozenin

Věk je jenom číslo. Viděli jste někdy oslavu slonů, kde by některý z nich slavil narozeniny? Nebo snad opic nebo jiných zvířat? Ve zvířecí říši znamená věk jen čas, kdy je nutné opustit hnízdo, doba na páření nebo moment, kdy můžete vyzvat soka na souboj a stát se vůdcem smečky nebo stáda. Stejné je to také u lidí, kteří však narozeniny berou jako možnost oslavit další rok na světě, ale i u nich znamená dané číslo, že už se něco nemusí.

Používání přezdívek

V každém kolektivu se používají přezdívky, jsou také tmelícím prvkem dospívajících ve třídách nebo spikleneckých partách. Nedílnou součástí jsou ve sportu při kolektivních hrách. Ale jak je to s přezdívkami ve stáří? Už ve 35 letech vypadá používání přezdívek směšně, ale v seniorském věku?

Noční tahy a nekončící party

Doby, kdy jste propařili noc a pak jste šli do práce, kde jste zářili štěstím a byli nadšení z nočního tahu, jsou dávno pryč. Dnes dost dobře nechápete, proč je několikahodinové postávání u baru v hlučné místnosti s opilými cizinci a předraženými nápoji tak strašně cool. Dnes považujete vypití láhve s přáteli doma u grilu za mnohem zábavnější, ale zase na druhou stranu posedávat na zahradě se steakem v ruce v 21 letech vypadá opravdu podezřele.

Slangová mluva

Kdo se narodil před rokem 1970 nemá problém znát Václava Havla, Ivetu Bartošovou nebo Ilonu Csákovou. Na druhou stranu vám asi nic moc neříkají slova jako pofelit, hejtr, čekovat, vyexpit nebo vyhajpovat. A i kdybyste význam těchto slov znali, jejich používání by vypadalo ve vašem věku dosti obskurně, raději se jim proto vyhněte, ať nejste trapní.

Vyprávění sexuálních historek

Seznamy, počty nebo bodové hodnocení sexuálních eskapád? Ve 20 letech se takové chování dá očekávat, ve 30 letech ještě tolerovat a pak už jste jednoznačně považováni za chlípníka, případně za lháře, který neví, kdy přestat. Mezi stejně starými přáteli pak vyprávěnky tohoto druhu vzbuzují spíše lítost, úspěch do jisté míry mohou mít u mladší generace, která je bude brát jako historky k pobavení, ale všeho s mírou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Timeslive.co