Co o prozrazuje barva oblečení o charakteru člověka

Růžová je barva Barbínek? Asi vás dost překvapí, že růžová patří sice mezi rozkošné barvy, ale značí sílu a nezávislost nositelky. Obdobně ostatní barvy podle psychologů poukazují na vlastnosti dané osobnosti a jejího vnímání okolím. V každé kultuře jsou navíc jednotlivé barvy spojené s určitými vlastnostmi nebo odkazují na určité události. Co která barva značí a jaký signál vysíláte při jejím nošení svému okolí?  

Červená

Červená barva aktivně působí na lidský mozek a projevuje se vášní, ale také agresí. Lidé milující červené oblečení jsou rádi ve středu pozornosti. Podle jednoho výzkumu dokonce servírky, které holdují červené barvě, dostávají vyšší spropitné. Změnit to prý může i červená rtěnka!

Černá

Černá je oblíbenou barvou a vyskytuje se ve všech skříních, protože černou nikdy nic nezkazíte. Černá je také spojená s vnitřní silou, mocí a obestírá jí nádech tajemství. Podle personalistů mají vyšší šanci při přijímacích pohovorech žadatelé o práci právě v oblečení této barvy.

Modrá

Barva králů je často spojována s rozvahou, klidem, sebevědomím, ale také pohodlím a značí také vstřícnost. Je to velmi pozitivní barva, která symbolizuje kompetence, inteligenci, efektivitu a důvěru. Ne nadarmo je modrá častou barvou v soudních síních.

Růžová

Podle výzkumu růžová symbolizuje sílu, nezávislost a feminismus. Je však nutné dodržet poměr růžové oproti zbylým barvám, při přílišném použití růžové je efekt zcela opačný.

Šedá

Nicneříkající a nevýrazná barva. Šedá proto symbolizuje neutralitu a pasivitu, nositelé šedivých odstínů nechtějí přitahovat žádnou pozornost a chtějí zůstat ve svém světě.

Fialová

Nejvhodnější barva pro formální příležitosti? Vítězkou je fialová, která symbolizuje luxus a poukazuje na vytříbený styl.

Hnědá

Barva, která je spojována s mužností a stabilitou? Je to hnědá a její odstíny. Nositelé této barvy mají přirozenou autoritu, dokonce ženy pracující v mužském prostředí často tuto barvu volí, aby dokázaly svou sílu a odhodlanost.

Zelená

Klid a bezpečí. Přesně tyto vlastnosti charakterizují zelenou barvu, která je spojována také s pozitivitou, harmonií a bezpečností. Lidé nosící zelenou vzbuzují pocity klidu a otevřené mysli, přinášejí inovace do života.

Obrázky: Pixabay