Co o vašem zdraví vypovídá žluté zabarvení stolice? Příčinou mohou být špatná játra nebo žlučník, ale i stres

Žluté zabarvení stolice může být často velmi znepokojující, takže je důležité pochopit, co značí a co je jeho příčinou. Řešení příčiny je tím nejdůležitějším krokem, abychom naše střeva dostali opět do normálního stavu. Co pro to musíme udělat a kdy je třeba navštívit svého lékaře?

Léčba

Existuje řada způsobů, jak tento nepříjemný jev léčit od terapeutických procedur, které zahrnují změny ve stravě, až po používání některých bylinných prostředků. Důležité je ale hledat příčinu vzniku žluté stolice a tou může být stres. Zajímejte se o přirozené metody zmírňující stres a napětí, jako je například meditace nebo jóga. Jedná-li se o poruchy jater nebo žlučníku, zde je třeba konzultace s lékařem, jenž zvolí agresivnější způsob léčby.

  • Změny ve stravě – vynechte kořeněná a kyselá jídla a zvyšte příjem zdravých tuků, stejně jako ovoce a zeleniny, fazolí a ječmene, které pomohou zlepšit vaše gastrointestinální zdraví
  • Bylinné prostředky – zázvor, kurkuma nebo máta obnoví střevní stěny a optimalizují zdraví vašich jater a žlučníku

Kdy je potřeba navštívit lékaře?

To, že je vaše stolice zbarvená do žluta, ještě neznamená, že musíte automaticky vyhledat odbornou pomoc, avšak bude-li problém trvat déle než dva dny nebo se vyskytnou bolesti břicha, je třeba navštívit lékaře.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál přínosný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: organicfacts.net