Co platí na oteklé kotníky. Abeceda ve vzduchu nebo bramborové slupky

Trápí vás oteklé kotníky? Příčin může být spousta, ale nejčastěji se jedná o změny teplot nebo dlouhodobé sezení či stání. Zbavit se jich tedy můžete pomocí chladivých obkladů nebo pohybem po pravidelných intervalech. Pokud nic z toho nezabere a s oteklými kotníky bojujete již delší dobu, zkuste následující triky, jak jim vrátit jejich tvar.

Kreslete abecedu

Představte si písmena abecedy a ve vzduchu je začněte obkreslovat pomocí nohou od kotníků dolů. Tak aktivujete i ty nejmenší svaly v kotnících a lýtkách, které pumpují krev z nohou zpět do srdce. Jednoduchý trik dokáže zmírnit tíhu a bolest nohou do 2 minut.

Podepřete nohy polštářem

Pokud vaše nohy v noci pulzují, strčte si pod lýtka tlustý polštář, aby byly nadzvednuté nad váš trup. Zadržovaným tekutinám, které způsobují otok nohou, pomůžete proudit zpět do oběhového systému. Nemusíte tak vydržet celou noc, to by ani nebylo možné, ale za 3 hodinky máte klid.

Přiložte slupky od brambor

Bramborové slupky jsou přírodním zdrojem draslíku číslo jedna, základního stavebního kamene zdravých krevních cév. Navíc dokáží snížit produkci zánětlivých sloučenin v těle, které zhoršují bolest nohou. Takže jakmile se budete chystat škrábat brambory, slupky nevyhazujte, ale přiložte na postižená místa.

Pijte přesličkový čaj

Popíjení dvou větších hrnků nebo sklenic přesličkového čaje denně může odstranit otoky stejně účinně jako předepsaná diuretika. Zároveň nevyplavuje důležité elektrolyty, jako je sodík, draslík a hořčík. 

Obrázky: Greelane