Co potřebuje každá žena ve svých 20, 30, 40 a 50 letech? Zde je seznam specifických potřeb pro určitá období v životě ženy

Jsou určité zdravé návyky, které nikdy nevyjdou z módy, jako je dostatek spánku, pravidelné cvičení a udržování zdravé váhy v každé fázi života. Přesto mohou mít ženy různé zdravotní potřeby v závislosti na věku. Vytvořil se tedy specifický seznam pro každé období života ženy a na základě toho vám přinášíme zdravotní návyky pro každou skupinu žen, které nás nejvíce zaujaly.

Ženy ve věku 20 let

Pro ženy, které by chtěly otěhotnět, se doporučuje konzumace 400 – 800 mg kyseliny listové denně. Kyselina listová je vitamín B, který tělo využívá k vytváření nových buněk, jež prospívají kůži, vlasům a nehtům. V počátečním vývoji dítěte pomáhá kyselina listová tvořit nervovou trubici, která může pomoci předcházet některým závažným vrozeným vadám mozku a páteře. V podstatě existuje tvrzení, že každá žena v reprodukčním věku by měla konzumovat kyselinu listovou každý den, protože hlavní vrozené vady mozku nebo páteře dítěte se vyskytují pouze 3 – 4 týdny po početí, což je čas, kdy většina žen ani neví, že je těhotná. Najdete ji v brokolici, citrusových plodech, avokádu a cereáliích.

Ženy ve věku 30 let

Většina lidí dosahuje maximální kostní hmoty ve věku 25 – 30 let, poté začne docházet k jejímu pomalému úbytku. Toto desetiletí života ženy je zvláště důležité pro prevenci a zpomalení tohoto stavu. Zkuste pěší turistiku, běh, tanec nebo cvičení, která jsou snadná pro klouby, jako je plavání nebo jízda na kole. Pamatuje ale, že před zahájením každého nového cvičebního programu, byste se měla poradit se svým lékařem. Zlepšit zdraví svých kostí můžete také stravou s vysokým obsahem vápníku a vitamínu D.

Ženy ve věku 40 let

Cukrovka typu 2 se s největší pravděpodobností rozvine u žen po čtyřicítce. Pokud máte podezření, že trpíte příznaky cukrovky, neváhejte navštívit lékaře, který vám navrhne konkrétní léčebný plán. Obecně pomáhá snížení konzumace rafinovaných sacharidů, sladkostí a nasycených tuků, stejně jako začlenění více ovoce, zeleniny a vlákniny do stravy.

Ženy ve věku 50 let

Někteří lidé se domnívají, že jako děti už dostali všechny injekce, které do budoucna potřebují, ale to je omyl. Existuje i několik vakcín, které se zvláště doporučují ženám ve věku 50 let a více. Jednou z nich jsou dvě šindelové vakcíny s odstupem 2 – 6 měsíců proti pásovému oparu. Mezi další patří například vakcína proti pneumonii a meningitidě.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com