Co se stane s naším tělem, pokud si denně dopřejeme půlhodinovou procházku na čerstvém vzduchu

Cvičení je nezbytné pro naše tělesné i duševní zdraví, ale někdy není ani třeba dlouhého intenzivního tréninku. Konkrétně jedním z nejlepších způsobů, jak naše tělo udržet v dobrém stavu, je obyčejná chůze. Odborníci se shodli, že každodenní chůze přináší následující výhody.

Zlepšuje zdraví srdce

Každodenní chůze snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Podporuje imunitní funkce

Chůze také snižuje rizika vzniku nachlazení nebo chřipky. Mírné tempo po dobu 30 – 45 minut denně může předejít infekcím horních cest dýchacích.

Posiluje klouby a kosti

Jedná se o nejúčinnější způsob, jak zabránit degeneraci svalů a kloubů.

Napomáhá při hubnutí

Ačkoli se to zpočátku nemusí zdát, pravidelné procházky vám mohou pomoci dostat se do formy a zbavit se přebytečných kil navíc.

Dodává více energie

Během procházky se hladina naší energie zvyšuje, protože chůze podporuje tok kyslíku v těle. Kromě toho může také navyšovat hladinu kortizolu, adrenalinu a noradrenalinu, hormonů, které pomáhají zvyšovat úroveň energie.

Zlepšuje kreativní myšlení

Chůze na čerstvém vzduchu vám pomůže vyčistit si hlavu a tím také podpořit kreativní myšlení. Procházka vám dodá nové nápady.

Pozitivní mentální změny

Zmírňuje příznaky deprese, snižuje stres a brání příchodu úzkosti. Chůze stimuluje produkci pozitivních hormonů, známých jako endorfiny a vy se budete cítit mnohem šťastnějšími.

Jak často se dostanete ven na vzduch? Všímáte si určitých změn, jakmile si vyrazíte na procházku? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com