Co všechno se děje s naším tělem, snažíme-li se usnout v příliš chladném prostředí

Konec léta, začátek podzimu a zimy, spaní ve stanu, pod širákem nebo u otevřeného okna, to všechno může ovlivnit naše tělo, i když jsme zalezlí v teplé posteli. Jsme-li v příliš chladném prostředí a snažíme se usnout, děje se v našem těle spoustu věcí, které si ani neuvědomujeme. A zde jsou některé z nich.

Suchá kůže

Chladné prostředí způsobuje, že pokožka na našich rukou, nohou, loktech a tváři začíná vysychat, což může vést až k jejímu popraskání. Neustálé svědění a bolavá, popraskaná místa vás mohou udržovat bdělými déle, než byste chtěli a způsobovat nepříjemné pocit, jakmile se budete otírat o peřinu nebo postel.

Ucpané nosní dutiny

Popotahování, ucpaný nos a bolesti hlavy, to způsobuje chladné prostředí, ve kterém se snažíme usnout. Sliznice v našem nose vysychá, takže je náchylnější k přetížení. Popotahování nosem znovu a znovu dráždí nosní dírky, které po chvíli mohou začít bolet. Suché nosní průchody mohou vést k zánětu krevních cév v nosu a dutinách a poté k následnému přetížení. S ucpaným nosem nebo bolavými nosními dutinami budete jen těžko usínat.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com