Čtyřnohý přítel oplakává smrt majitele bez ohledu na okolí. Příběh nezdolné lásky psa k člověku

U řeky Evinos v Řecku čeká pes na svého majitele, kterého se bohužel nikdy nedočká. Místní mu říkají „řecký Hachiko“. Obdobný případ je totiž známý z Japonska, kde fenka plemena Akita Inu jménem Hachiko natolik truchlila po svém majiteli, že přicházela dlouhých devět let na nádraží čekat na svého pána. Každý den po dlouhá léta přicházela a štěkala, když přijížděl vlak na nádraží Shibuya. Nikdy se však nedočkala a po devíti letech pošla, místní říkají, že žalem.

„Řecký Hachiko“

I řecký příběh je velmi smutný, a stejně jako v Japonsku, i zde hraje hlavní roli psí hrdina, který čeká na svého majitele, kterým byl Haris. 40letý muž pracoval několik kilometrů od svého bydliště a cestou se na silnici střetl se stavebním míchačem cementu. Zdá se to neuvěřitelné, ale když se Haris nevracel domů, vydal se mu pes naproti. Jako by čtyřnohý přítel tušil, že pán je na tom špatně.

Pes došel až na místo srážky

Z městečka Nafpaktos se pes vydal z domu svého pána až ke starému okruhu u řeky Evinos, kde se stala ona osudná nehoda. Od listopadu 2017 dlí pes na tomto místě a odmítá jej opustit. Našla se řada lidí, kteří mu chtěli pomoci. Když zjistili, že pes je neoblomný, postavili mu zděný přístřešek a přinášejí mu potravu, aby mohl dlít na místě, kde zahynul jeho milovaný páníček.

Oplakává majitele bez ohledu na okolí

Majitel je nadobro pryč, pes však odmítá odejít. Už je to několik let, co pes takto vytrvale tklivě skučí a hledá jej, je zřejmé, že nikdy místo, kde jeho majitel přišel tragicky o život, neopustí. Místní ho mají za svého Hachika a bedlivě se o něj starají. Už se nesnaží jej přesvědčit, aby místo opustil. Naopak, každodenně mu přinášejí čerstvou vodu a žrádlo, pomazlí se s ním a nechají ho tam, kde stále cítí svého pána, kterého marně vyhlíží.

Psi se jen těžko vyrovnávají se ztrátou

Někteří lidé jen těžko uvěří, že i psi mají emoce a dokáží je vyjadřovat, ale případy z Japonska a Řecka ukazují, že i psi si uvědomují ztrátu. A nejen to, dokáží věrně ctít odkaz majitele a čekat na něj až do své smrti, protože nejsou připraveni přijmout ztrátu a pochopit, že jejich majitel se již nikdy nevrátí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Lifebuzz.com