Další bizarní doporučení pro léčbu koronaviru. V Malajsii pijí teplou vodu

Koronavirus se rozšířil do více než 170 zemí světa, většina států přistoupila k rázným opatřením, jako je omezení pohybu na veřejnosti, ve více skupinách a nařídila 14denní karanténu pro každého, kdo by mohl být potencionálním nakaženým nebo kdo vykazuje příznaky – horečku, suchý kašel a dýchací potíže. V domácí karanténě máme spoustu času nasbírat co nejvíce informací, které nám online svět ohledně koronaviru nabízí, mezi ně patří také několik doporučení, jak virus co nejrychleji a nejšetrněji zahnat. Například nedávno se objevila zpráva od malajského ministra zdravotnictví, abychom pili co nejvíce teplé vody.

Pomáhá teplá pitná voda s léčbou koronaviru?

Ministr zdravotnictví v Malajsii doporučuje svým obyvatelům pít co nejvíce teplé vody, aby takzvaně vyplavili virus dolu do žaludku, kde trávicí kyseliny jakýkoli virus zabijí. Tvrdil, že koronavirus nedokáže snášet teplo a horká voda jej tak postupně zničí. Voda by neměla být vařící, ale pouze teplá. Virus, sídlící v jícnu, se „spláchne“ dolu do žaludku, kde kyseliny už vykonají svou práci a virus rozloží. Principem je, že virus zabijeme už v krku, ještě než se dostane do dolní části plic.

Toto tvrzení se ovšem nesetkalo s velkým přijetím. Odborníci si stojí za svým, a sice pití teplé vody koronavirus nezabije. Infekce zpravidla začínají poté, co jsme byli vystaveni tisícům nebo miliónům virových částic, takže spláchnutí jen určitého množství do žaludku problém rozhodně nevyřeší.

Obrázky: Freepik