Datle jsou ideální potravinou, jak zabránit vzniku mrtvice a udržet si cholesterol na normální hladině

Datle jsou dokonalou potravinou pro vaše zdraví. Skvěle podpoří funkci srdce, působí jako prevence před vysokým tlakem, mrtvicí nebo vysokou hladinou cholesterolu. Navíc jsou bohaté na živiny, které zlepšují metabolismus, minerály a vitamíny. Jsou ideálním zdrojem energie, hořčíku, železa, zinku, fosforu a také draslíku. Ale to není vše! Obsahují také vitamíny, jako jsou například folát, thiamin, riboflavin, vitamín K, A a niacin. A zde jsou důvody, proč byste je měli jíst každý den.

Pomohou vám zhubnout

V důsledku toho byste je měli jíst především na prázdný žaludek. Ovšem musíte mít na paměti, že datle obsahují spoustu přírodních cukrů, proto věnujte pozornost jejich množství.

Působí jako prevence před mrtvicí

Datle obsahují mnoho draslíku, který je ideální pro zdraví nervového systému. Zároveň působí jako prevence před vznikem mrtvice, k tomu vám pomůže asi 400 mg draslíku, abyste podpořili kardiovaskulární zdraví.

Jsou dobré na krevní tlak

Pět až šest datlí denně vám může poskytnout potřebné množství hořčíků (cca 80 mg) a dalších minerálů. Hořčík zvýší průtok krve a kontroluje krevní tlak.

Brání před průjmem

Díky dostatečnému množství draslíku mohou datle stimulovat prospěšné bakterie a podpořit tak funkci střevní flóry.

Skvělý zdroj železa

Sto gramů datlí denně je skvělým způsobem, jak do svého těla dostat potřebné množství železa, které naše tělo potřebuje. Železo může také udržet normální počet červených krvinek a zvýšit přívod kyslíku do těla.

Zbaví vás otravy alkoholu

Alkoholová intoxikace může způsobit nepříjemné bolesti hlavy. Datle mohou urychlit střízlivění a předejít nepříjemnému pocení.

Jsou dobré pro zdraví srdce

Namočte přes noc pár datlí a jezte je každé ráno. Tímto způsobem bude vaše srdce zdravější.

Kontroluje hladinu cholesterolu

Datle mohou pomoci lidem s cukrovkou kontrolovat jejich cholesterol. Navíc jim pomohou zbavit se nezdravého LDL cholesterolu.

Pomáhají při zácpě

Chcete-li získat ideální lék proti zácpě, namočte přes noc pár datlí a jezte je každé ráno na prázdný žaludek. Vypijte vodu, bude působit jako mírné projímadlo.

Působí jako prevence před rakovinou žaludku

Datle jsou přírodním prostředkem, jak snížit riziko vzniku rakoviny žaludku. Proto doporučujeme konzumovat datle pro podporu jeho zdraví.

Jak se vám dnešní článek líbil? Věděli jste, že jsou datle tak přínosnou potravinou? Nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com