Dejte druhou šanci starému oblečení a vraťte mu zašlou krásu pomocí těchto jednoduchých triků

Naše oblíbené oblečení vždy trpí nejvíce a vypadá mnohem více opotřebeně než ostatní kousky ze šatníku. Je to logické, nosíme ho pořád a chceme v tom pokračovat, a proto se snažíme dát mu nový život. Lidská vynalézavost a některé jednoduché triky umí společně našim otrhaným a ušpiněným kusům oblečení dát nový vzhled.

Vytvořte si z nudného bílého trička veselou duhu

Zašpendlete tričko v bodě, kde chcete, aby byl střed barev. Složte ho tak, jak je znázorněno na obrázku a svažte pomocí gumiček. Obalte fólií a nechte barvy působit 4 – 6 hodin. Poté odstraňte gumičky, vyperte tričko na nejvyšší teplotu v pračce a použijte malé množství pracího prášku nebo gelu. Bez bělidla.

Opravte si díru v rozkroku

Otočte džíny naruby a odstřihněte přebytečné nitě, aby byla látka čistá. Umístěte džínovou záplatu na díru a přežehlujte asi 30 vteřin, poté použijte šicí stroj k připevnění záplaty.

Odstraňte skvrny od potu pomocí jedlé sody a citrónu

Smíchejte citrónovou šťávu s vodou a vyčistěte žluté skvrny od potu. Pokud jsou silné, použijte místo citrónu jedlou sodu a vytvořte z ní společně s vodou pastu, kterou skvrny očistíte. Nechte chvíli působit a pak hoďte do pračky.

Postříkejte oblečení malým množstvím vodky pro odstranění zápachu

Pokud má oblečení silný zápach, postříkejte ho trochou vodky a nechte uschnout. Alkohol zabíjí bakterie způsobující zápach.

Odstraňte skvrny od make-upu pomocí holící pěny

Stačí pouze na místo, kde se skvrna vyskytuje nanést holící pěnu, gel nebo krém a vyprat v pračce.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Zdroj: brightside.me