Díky renovaci můžete váš nábytek znovu oživit! Jak na to?

Se zařizováním bytu to není nikdy jednoduché. Na trhu se nabízí obrovské množství možností, které můžeme v našem interiéru kombinovat. Už jste ale přemýšleli nad tím, že ne vždy musí být správnou volbou pouze nový nábytek? Co takhle vdechnout život nábytku starému. Starý nábytek totiž píše svůj příběh, obvykle bývá z kvalitních materiálů a pouze potřebuje renovaci. Existuje možnost, jak toho docílit minimem úsilí.

Co s čalouněným nábytkem?

K renovaci se nabízí třeba taková sedačka nebo křesla. Zde je zpravidla problém s čalouněním, které už zkrátka není v dobré kondici. V současné době však je velkým trendem takový nábytek oživit. Navíc díky tomu můžete také ušetřit, protože kvalitní nová pohovka není rozhodně zadarmo. Máte doma pěknou ale už starou pohovku? Jednoduše si pro ni vyberte moderní potahové látky, díky kterým se doslova rozzáří. Jak ale poznáte opravdu kvalitní látky? Ty by měly především být odolné vůči opotřebení a oděrům. Taková látka by tak měla zvládnout také rozmary:

  • Domácích mazlíčků
  • Malých dětí

Právě odolné látky vám zajistí jejich dlouhou životnost. Potah je navíc skvělým řešením i z toho důvodu, že jej můžete kdykoliv vyměnit za nový. Rovněž je to ekonomicky nejzajímavější varianta, jak oživit starou sedačku nebo křeslo. V případě potahových látek můžete vybírat z široké nabídky také na internetu, kde najdete různé vzory i struktury materiálu.

Jak na rozsáhlejších renovaci?

Nespokojíte se pouze s potahem? V tom případě budete muset přistoupit k renovaci čalounění jako takového. Rovněž zmiňované internetové obchody nabízejí čalounické potřeby, kde koupíte nejen potahy, ale také molitanové pěny, které se používají na výplně sedáků a opěráků. Taková renovace je již náročnější, ale rozhodně budete mít z výsledku radost. Výplně navíc lze zakoupit také na metry dle potřeby.

Zdroj obrázku: aerogondo2 / Shutterstock.com