Jak ušetřit při nákupu matrace? Využít můžete zajímavých prodejních akcí!

Pravděpodobně každý z nás si uvědomuje, že na matraci bychom neměli určitě šetřit. Kvalitní spánek totiž do značné míry souvisí s naším zdravím. Ne každý si však už může dovolit utratit za matraci desítky tisíc. Přesto je dnes možné koupit si matraci, která bude kvalitní, ale zároveň nebude extrémně drahá. Určitě je prozíravé v takové situaci využít prodejních akcí, které nabízí řada e-shopů. Ne vše, co má na sobě napsáno akce, však nutně znamená úsporu. Proto je potřeba si vybírat.

Nakupujeme levnou matraci

Pokud chcete ušetřit, ale zároveň si koupit kvalitu, nemůžete sledovat úzkostlivě pouze cenu. Mnoho levných matraci využívá velmi levné a nekvalitní pěny. Jedná se vlastně o odpad při výrobě matrací. A na výplni se samozřejmě šetřit příliš nevyplácí, protože to pocítíte jak na životnosti matrace, tak na kvalitě spánku. Máte-li zájem o levné matrace, spíše se snažte ušetřit na tom, že si koupíte třeba menší tloušťku. Tak si pořídíte relativně levnou matraci, a přitom neohrozíte kvalitu svého spánku.

Potom se můžeme pohybovat i v cenových relacích do 3 000 Kč na jednolůžko, případně do 6 000 Kč na dvoulůžko. Kromě toho se můžete soustředit také na takové prodejní akce, kde dostanete k matracím nějaký dárek. Typicky to může být třeba:

  • Doprava zdarma
  • Doplňky k matracím

Protože doprava matrace se může prodražit, pokud ji získáte bezplatně, je to určitě velký bonus. Kromě toho některé e-shopy nabízejí k matracím také doplňky, což může být třeba anatomický polštář, nějaký potah nebo jiný dárek.

A co takhle matrace zdarma?

Ano, i takové akce existují. Samozřejmě jsou ale podmíněny nákupem. Jednoduše zakoupíte jednu matraci, přičemž druhou dostanete zdarma nebo na ni získáte výraznou slevu. Obvykle se jedná o akce na matrace 1+1 a můžete je využít na nákup matrace různých rozměrů. Rovněž v tomto případě se vyplatí sledovat, zda v rámci akce získáte třeba dopravu zdarma nebo nějaký dárek.

Zdroj obrázku: LightField Studios / Shutterstock.com