Šetřete vodou z vodovodu díky jímkám na dešťovou vodu. Jak na to?

V domácnosti každoročně spotřebujeme obrovské množství vody. Drtivá většina lidí ji v současnosti čerpá z obecního vodovodu, kde teče samozřejmě voda pitná. Přitom velké množství této pitné vody jen tak odteče do odpadního systému. Využívá se totiž třeba při splachování toalety nebo na zalévání zahrady. Ostatně mnoho menších obcí už v dnešní době činnosti jako je zalévání nebo napouštění bazénů v letních měsících zakazuje. Je to z toho důvodu, že zásoby vody se zkrátka tenčí. Vinu na tom nese samozřejmě i dlouhodobé sucho.

Proč betonovou jímku na dešťovku?

Jak je zřejmé z úvodu našeho článku, řešením je naučit se s vodou lépe hospodařit. Abyste se třeba přes léto nemuseli omezovat se zaléváním zahrady, stojí za to zvážit vybudování jímky na dešťovou vodu. Kromě toho, že to přinese benefity vám a také vaší peněžence, protože ušetříte na odběru z vodovodního řádu, tak uděláte také něco pro přírodu.

Na drtivé většině zahrad dnes totiž dešťová voda stéká z velké plochy střechy domů rovnou do kanalizace. Obrovské plochy v metrech čtverečních, na které dopadá déšť, tak prostě jen odtečou bez užitku a vůbec nezavlažují půdu. Jako lidé tak i tímto přispíváme ke stále většímu vysoušení krajiny. Když ale tuto vodu ze střechy zachytíte do jímky a následně s ní budete zalévat zahradu, přírodě vláhu vrátíte tam, kam patří. Je velmi vhodné využít betonových jímek, které nabízejí:

  • Dlouhou životnost
  • Bytelnou konstrukci

Různé velikosti a snadná realizace

Velkou výhodou takové betonové jímky rovněž to, že je absolutně nepropustná. Betonová konstrukce je dostatečně bytelná a vydrží vám opravdu velice dlouho. Ani instalace není příliš náročná, provádějí ji specializované firmy, stejně jako dovoz. Vybírat si můžete z jímek od 4 do 12 kubických metrů. Lze získat i levné jímky v rámci prodejních akcí. Když se třeba domluvíte se svým sousedem, získáte na realizaci zakázky slevu.