Pravou pohodu nastolí kročejová izolace. Nepodceňujte její význam

Při stavbě nového domu, jeho rekonstrukci nebo při rekonstrukci bytu, je naprosto běžné, že v dnešní době počítáme s tepelnou izolací. V mnoha ohledech se však stále zapomíná na odhlučnění, které však rovněž velkým dílem přispívá k pohodě bydlení. Důležitá je také izolace kročejová, která pomůže eliminovat rušivé elementy jako jsou kroky nebo dusot. Ty můžete velmi snadno slyšet od nájemníka nad vámi.

Komfort bydlení je důležitý

Ať již bydlíte v domě nebo v bytě, jak se vám tam žije, to závisí na mnoha faktorech. Hluk je rozhodně jedním z nich. Řada rušivých elementů může přicházet z patra nad vámi, jak jsme naznačili již v úvodu. Abychom se těchto nepříjemných zvuku zbavili, k tomuto účelu dobře slouží kročejová izolace. Tyto odhlučňovací prvky se instalují přímo do konstrukce stropu, čímž se zajistí optimální funkčnost. Tento druh izolace je specializovaný k tomu, aby odhlučnil hluboké tóny. Tam patří právě kroky, dusot, ale může se jednat také o dunivé zvuky, které mají původ v audio systémech.

Proč je kročejová izolace tak efektivní?

Pokud chceme odhlučnit konkrétní frekvence, je vždy potřeba k tomu zvolit správnou izolaci. A právě na hluboké tony se hodí izolace kročejová, která nemusí mít příliš velkou tloušťku, ale zato musí mít ty správné vlastnosti. Charakteristickými rysy jsou:

  • Tloušťka pouze 5 až 10 mm
  • Vysoká míra neprůzvučnosti
  • Výrazné snížení kročejového hluku

Kromě toho se tento druh izolace vyrábí z ekologických materiálů, což je dnes již standardem. Nezapomínejte ale ani na odhlučnění stěny, protože nejhorší je udělat práci polovičatě. Systém odhlučnění je totiž natolik efektivní, jako jeho nejslabší část. Na stěny vám pomůže kvalitní akustická pěna, kterou je potřeba kombinovat s odhlučňovacími deskami. Pěna zde slouží především jako podklad pro odhlučňovací desky.

Zdroj obrázku: brizmaker  / Shutterstock.com