Stínící systémy pro větší pohodu v interiéru. Co je moderní?

K moderním oknům samozřejmě patří také moderní stínící systémy, které nás dokáží zbavit někdy nepříjemného přímého slunečního svitu. Ať chcete pracovat u počítače nebo se chcete dívat na televizi. Všichni víme, že přímé slunce dopadající na plochu obrazovky tyto činnosti dokáže prakticky znemožnit. Slunečním paprskům se však můžete bránit efektivně a zároveň stylově. Pojďme se společně podívat na ty nejoblíbenější stínící systémy.

Co do stylového interiéru?

Asi každý známe žaluzie, především potom v té klasické podobě, která se instaluje horizontálně na křídlo okna. Jedná se samozřejmě o interiérové žaluzie. Pro interiér ale existují také žaluzie v podobě, která je mnohem modernější a vzdušnější. Velmi oblíbené tak jsou moderní vertikální žaluzie, které dokáží být opravdu příjemným zpestřením v interiéru. Možná je máte spojeny s kancelářskými prostorami, ale zdaleka tomu tak není. Můžete si totiž vybírat z mnoha:

  • Materiálů
  • Barev a vzorů

Pokud jde o materiály, existují žaluzie látkové nebo dokonce dřevěné. U látkových žaluzií najdete velké množství barevných kombinací, které vám doslova vyrazí dech. Nikde není napsáno, že musíte mít jednobarevné žaluzie. Velmi luxusní jsou také dřevěné tkaniny, které dodají interiéru nádech exotiky.

Nebojte se ani venkovního řešení

K stínícím systémům lze přistoupit mnoha způsoby. V některých případech může být zajímavé instalovat jej zvenku. Také zde se uplatňují žaluzie, ale oblíbené jsou také nové venkovní rolety. Ty totiž dokáží nabídnout také bezpečnostní prvek, a tak jsou velmi praktické. Třeba na chatách nebo chalupách tak dokáží nahradit okenice. Samozřejmě záleží, jaký typ rolet si vyberete, zda budou bezpečnostní nebo nikoliv. Velmi komfortní ale mají ovládání, které lze řešit elektromotorem. Kdo vyzkoušel toto řešení, již nechce jinak.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com