Dítě zemřelo v rozpáleném autě, když byla jeho matka dvě hodiny pryč. Důvod nepřítomnosti vás rozzlobí

Každý rok, každé léto se ve zprávách opakují reportáže o nezodpovědných lidech, kteří na parkovištích u supermarketů nechají v rozpáleném autě psa, který jen tak tak přežije, nebo hůř, jeho život je ukončen tímto trýznivým způsobem. Přitom stačí tak málo, jen trochu pootevřít okénko. V dnešním příběhu ale nejde o zvíře, nýbrž o dítě, jehož nechala v autě jeho matka, když přes dvě hodiny nakupovala v obchodě.

Dvouhodinový nákup dítě nezvládlo

Matka dítěte zalarmovala policii poté, co našla svého 7měsíčního chlapce bez známek vědomí v autě na parkovišti u nákupního centra. Policisté byli upozorněni, že dítě zůstalo samo v autě, než se žena vrátí z nákupu. Hasiči se pokoušeli chlapce resuscitovat, převezli jej do místní nemocnice, ale bohužel známkám přehřátí podlehl.

Teplota může dosahovat až 50 stupňů

Teplota uvnitř auta může nečekaně rychle stoupat, a to až o 80%, přičemž se tento rapidní nárůst může odehrát během prvních 30 minut. Ve voze může rtuť teploměru ukazovat až 50 stupňů. Člověk nebo i zvíře nemají šanci v takových podmínkách delší dobu vydržet.

Matka zatím nebyla z ničeho obviněna

Zatím nebylo učiněno žádné rozhodnutí o tom, zdali matka dítěte bude čelit obvinění z trestného činu, uvedly úřady. Momentálně není z ničeho obviněna, ale to neznamená, že se tak v příštích pár dnech nestane. Nyní vše nasvědčuje tomu, že si žena neuvědomila, že je její syn stále v autě. Nikdy předtím ona ani její rodina neměly problémy s policií. Vyšetřování pokračuje. Policie čeká, až úřad soudního lékaře určí příčinu smrti, což může trvat i několik týdnů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Astucesnaturelles.net