Dívenka strávila od narození v nemocnici celých 694 dní. Dnes se má čile k světu a rozdává radost

Kdo by řekl, že tahle šťastná dívenka, jde dnes poprvé od porodu doma u rodiny. Je jí už 23 měsíců, v nemocnici prožila neskutečných 694 dní, ale špatný start do života na ní není vůbec vidět. Ba naopak září štěstím a rozdává radost všem kolem. Malá bojovnice s úsměvem od prvního dne po narození překonala již 6 složitých operací, první otevřenou operaci srdce zvládla dokonce v pouhých 48 hodinách po narození.

Syndrom hypoplastického levého srdce

Malá Valentina neměla na svém začátku tolik štěstí jako ostatní děti. Hned po narození jí lékaři diagnostikovali srdeční vadu levé komory, takzvaný syndrom hypoplastického levého srdce, kdy tato část nefunguje vlivem vrozených srdečních potíží a vyskytuje se u novorozenců. Znamená to, že levá strana srdce není dostatečně vyvinuta. Levá komora odvádí okysličenou krev do těla, ale při tomto syndromu je komora příliš malá a je nutné, aby funkci přebrala pravá komora. Navíc se s tímto syndromem novorozenců pojí celá řada dalších přidružených onemocnění a potíží.

Valentina, malá bojovnice

Během těhotenství nic nasvědčovalo, že by měla mít malá Valentina vážné srdeční potíže. Bohužel hned po narození lékaři zjistili, že malá Valentina má vážnou vrozenou srdeční vadu, která znemožňuje běžný průtok krve a může být pro dívenku fatální. Už druhý den po narození proto podstoupila první velkou operaci srdce. Během dalších několika měsíců ji čekalo dalších 5 operací, při kterých lékaři operovali srdce a cévní systém. V dětské nemocnici CS Mott při Michiganské univerzitě v Ann Arboru tak strávila neskutečných 694 dní.

Kdo by ji nemiloval?

Během 23 měsíců, které strávila v nemocnici, přinášela dnes a denně radost. Jak říká její maminka: „Nehledě na to, čím si prošla, je nejšťastnějším dítkem na této planetě, srší z ní veselost a umí rozdávat radost!“ A takový pocit mají z malé bojovnice Valentiny i zdravotní sestry a další personál v nemocnici. „Teď je ale čas, aby šla domů za svou rodinou a začala vést normální život dítěte!“ dodává zdravotní sestra, která se o holčičku po celou dobu jejího pobytu v nemocnici starala.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Newsbreak.com