Dívka byla zachráněna díky varovnému signálu, který viděla na sociální síti. Nyní nabádá ostatní ženy, aby se to naučily také

Ženy, které jsou v ohrožení života a nemají jiný způsob komunikace než vlastní tělo, mohou dát vědět lidem v okolí, že se s nimi děje něco špatného. Záchranné gesto vymyslela organizace na boj proti domácímu násilí a zveřejnila do na sociální síti již před nějakou dobou. Tento způsob komunikace se rozšířil po všech sociálních sítích a možná jste ho někde také zaregistrovali. Dnes se podíváme na příběh dívky, které skutečně zachránil život.

Pohřešovaná teenagerka v USA

Možná máte pocit, že sociální sítě jsou jen negativní, ale nemusí to platit vždycky. Mladá dívka ve Spojených státech byla zachráněna z rukou 61letého muže poté, co udělala záchranné gesto, které viděla na TikToku, aby varovala řidiče, který jel v autě za nimi. Díky tomu si zachránila život a měla štěstí, že řidič zadního auta toto gesto také znal a zavolal pomoc.

O jaké gesto se jedná?

Na sociální síti TikTok se objevilo video s gestem rukou, které znamená, že někdo zažívá domácí násilí neb potřebuje pomoc, protože je ve velkém nebezpečí. Jde přitom o velmi jednoduché znamení, ke kterému potřebujete jen jednu ruku. Dáte dlaň, jako kdybyste chtěli mávat. Všechny prsty natažené. Poté pokrčíte palec a dáte ho do dlaně. Poté palec „obejmete“ ostatními prsty a znovu je narovnáte kromě palce. Takto můžete signalizovat, že potřebujete pomoc.

Tento signál byl vynalezen zejména kvůli sílící vlně domácího násil

Se kterým se potýká mnoho žen i mužů po celém světě. Tito jedinci jsou často odříznuti od rodiny, telefonu, internetu a nemohou ani opustit dům, protože jim to jejich partner nebo partnerka nedovolí. Signál lze ale použít v případě jakéhokoli ohrožení na životě.

Obrovské štěstí

Muž v zadním autě si uvědomil, co se dívka na korbě auta snaží signalizovat a okamžitě kontaktoval policii. Ta během několika minut přijela a auto zastavila. Během chvilky zjistili, že se jedná o pohřešovanou dívku, kterou policie hledala. Muž ve věku 61let unesl teenagerku a vezl ji na korbě svého vozu. Policie ho obvinila ze znásilnění a únosu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gazzetta.gr