Domácí bělení zubů za pár korun. K zářivému úsměvu postačí ingredience z vaší kuchyně

Naše stravovací návyky a případné kouření se může velmi snadno podepsat na stavu a barvě zubní skloviny. Různé komerční bělicí výrobky, stejně jako pravidelné zásahy zubního hygienisty mohou poměrně slušně lézt do peněz a ne každý si to může dovolit. Některé způsoby bělení jsou navíc velmi agresivní a mohou nadělat víc škody než užitku. Naštěstí existuje řada přirozených způsobů, jak můžete navrátit svým zubům zářivou bělost.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má schopnost vyrovnat pH v ústech, eliminuje bakterie a odstraňuje skvrny ze skloviny.

Stačí smíchat 1 polévkovou lžíci jablečného octa v hrnku čisté vody a několik vteřin si tímto roztokem vyplachujte ústa před čištěním zubů. Opakujte tento postup každý den a za nedlouho zaznamenáte, že jsou vaše zuby mnohem bělejší.

Jedlá soda a citrón

Toto je velmi mocná kombinace surovin, i když poněkud agresivní. Pokud máte opravdu velmi zažloutlé či zašedlé zuby, soda s citrónem vás skvrn zaručeně zbaví.

Pro čištění smíchejte 1 polévkovou lžíci jedlé sody s 5 kapkami citrónové šťávy a míchejte, dokud nezískáte pastu. Tu pak naneste na zubní kartáček a čistěte s ní zuby po dobu 2 minut a dobře opláchněte. Opakujte maximálně jednou do týdne, jinak byste si mohli poškodit zubní sklovinu.

Jedlá soda a zubní pasta

Rovněž velmi účinná kombinace, která navíc není tak agresivní, jako předchozí varianta.

Nastříhejte hliníkovou fólii tak, abyste získali pevný obdélník o délce kolem 15 centimetrů. Vytlačte na alobal po celé délce zubní pastu a posypejte ji lžící jedlé sody. Poté alobalem s touto směsí zabalte zuby, jako by to byla zubní protéza a nechte působit 5 minut. Pak důkladně opláchněte velkým množstvím vody.

Banánová slupka

Obyčejné banánové slupky jsou vynikající přirozený způsob, jak rozzářit svou zubní sklovinu, protože obsahují kyselinu salicylovou, která ničí bakterie a zároveň chrání zubní sklovinu.

Ukrojte malý kousek banánové slupky a krouživými pohyby jí třete po povrchu zubů. Pokračujte v tom po dobu 3 minut. Opakujte každý den po dobu 10 dnů a určitě zaznamenáte rozdíl.

Tymián a kokosový olej

Málokdo tuší, že oblíbený tymián má i bělicí účinky. Smíchejte 1 polévkovou lžíci sušeného tymiánu s 1 lžící kokosového oleje a vytvořte pastu. Naneste ji na kartáček a třete zuby 3 minuty. Opakujte každý den 7 dní po sobě a nejdříve znovu za měsíc.

Obrázky: Freepik