Domácí česnekový šampon podpoří růst vlasů a ochrání před infekcemi

Šampon s česnekem má řadu výhod. Česnek totiž obsahuje alicin, který má silné antibakteriální, fungicidní a virucidní účinky. Díky tomu funguje jako přirozené antibiotikum, je skvělý při chřipce a nachlazení i dalších infekčních onemocněních. A podobně zapůsobí i na hlavě, česnekový šampon vám pomůže vypořádat se s infekcemi pokožky hlavy. Ale látky obsažené v česneku mají i další příznivé účinky pro vaše vlasy. Dočtete se o nich v našem dnešním článku.

Podporuje růst vlasů

V drogerii sice můžete koupit šampony s kofeinem, které mají podpořit růst vlasů, ty ale účinkují spíše symbolicky. Alespoň v porovnání s česnekovým šamponem. Česnek dodává potřebné živiny vlasovým folikulům, navíc zabrání jejich napadení bakteriemi nebo viry. Právě infekce přitom hraje důležitou roli při vypadávání vlasů.

Česnekový šampon by proto měli používat zejména lidé, kteří si nechávají vlasy barvit, nebo kteří podstupují jiné podobné procedury, které vlasy poškozují už u kořínků. Barvením oslabené vlasy jsou náchylnější k různým infekcím, a často trpí nedostatkem živin, protože chemikálie z barev mohou zasáhnout i vlasové folikuly. Česnekový šampon také zabraňuje lámání vlasů a pomáhá regenerovat ty, které jsou mechanicky poškozené.

Příprava šamponu

Na rozdíl od mnoha drahých kosmetických přípravků vás česnekový šampon vyjde doslova na pár korun. Nejlepší totiž je připravit si ho doma vždy na týden nebo dva dopředu. Postup je velmi jednoduchý, příprava vám zabere jen několik minut:

  • Vezměte 10-15 stroužků česneku, oloupejte je, umyjte a rozmixujte v mixéru na pastu
  • Přidejte trochu vody a pokračujte v mixování, dokud pasta nezačne být krémová
  • Do pasty přidejte lžíci olivového oleje a několik kapek oleje z máty peprné a oleje z čajovníku
  • Šampon uskladněte v uzavíratelné nádobě a používejte dvakrát až třikrát týdně

Obrázky: Freepik