Tělesné obtíže, které vyřešíte obyčejnou banánovou slupkou

Nezahazujte banánové slupky do koše! Stejně jako banán samotný, i jeho slupka obsahuje celou řadu užitečných přírodních látek, jako je železo, draslík, vápník, zinek a celou řadu dalších hodnotných látek a vitaminů a také oxidantů. Díky tomu všemu jsou velmi cenné z hlediska zdravotních přínosů pro lidské tělo a i prostá slupka s ním dokáže zázraky. Zkuste ji použít třeba při léčbě akné a problematické pleti, pomůže vám i při kousnutí hmyzem, anebo jen pro získání dokonale zářivého úsměvu.

Zářivě bílé zuby

Kyseliny obsažené v banánech pomáhají s bělením zubů. Stačí, když si budete své zuby pár minut třít vnitřní stranou banánové slupky a pak si je vyčistíte kartáčkem a pastou. Při pravidelné aplikaci brzy zaznamenáte rozdíl.

Čistá pleť

Antioxidanty v banánech i v jejich slupkách pomáhají předcházet tvorbě akné, protože ničí mikroby, které jej způsobují. Aplikace je snadná. Po umytí obličeje se osušte ručníkem a potřete problematická místa vnitřkem banánové slupky. Nechte 20 minut působit a znovu opláchněte studenou vodou. Aplikujte dvakrát denně.

Druhou možností je posypat vnitřní část banánové slupky kurkumovým práškem a touto směsí si potřete pleť. Po 15 minutách opláchněte teplou vodou a opakujte každý den.

Bodnutí hmyzem

Polysacharidy v banánových slupkách mají moc zmírňovat otoky a svědění způsobené bodnutím různých druhů hmyzu. Stačí postižené místo třít vnitřkem banánové slupky po dobu 5 minut, pak 15 minut nechat působit a opláchnout. Pupínky a zarudnutí úplně zmizí.

Bradavice

Přiložte kousek banánové slupky na bradavici a zajistěte ji lepenkou. Nechte působit přes noc a ráno místo opláchněte. Opakujte každý den, dokud bradavice nevyschnou.

Vytáhnutí třísky

Slupka od banánu přiložená na místo průniku dřevěné třísky do pokožky postižené místo změkčí a zvláční. Zajistěte slupku obvazem či lepenkou a počkejte 5 až 6 hodin. Pak ji sejměte dolů a tříska půjde s ní.

Obrázky: Freepik