Důležité tělesné signály, které mohou upozorňovat na nemoci a není radno je ignorovat

Lidské tělo je nejsložitější biologický stroj, který kdy příroda zkonstruovala. Je to geniálně vyvážený systém orgánů a procesů, jehož nejjemnější nuance stále ještě poznáváme. Existuje ale sofistikovaný systém varovných signálů, kterými nám tělo dává najevo, že se s jeho křehkou rovnováhou děje něco, co by nemělo a že bychom mu měli věnovat trochu své pozornosti. Ignorovat pak tyto signály je velkou chybou.

Kruhy pod očima

Kruhy pod očima vznikají při nedostatku spánku, ale někdy mohou být příznakem něčeho úplně jiného, jako je například anémie, což je nedostatečné množství červených krvinek, které jsou zodpovědné za zásobování tělesných tkání kyslíkem a dalšími živinami. Pakliže proto nespíte pravidelně méně než 7 hodin denně, ale přesto vás trápí tmavé kruhy pod očima, zkuste zvýšit konzumaci potravin s obsahem železa, případně se poraďte se svým lékařem.

Změna barvy prstů

Pakliže si všimnete změny barevného odstínu kůže na svých prstech, může to být známka vážné poruchy krevního oběhu v končetinách, což způsobuje nízkou teplotu a křeče v těchto částech těla.

Rozmazané vidění

Máte často unavený zrak a občas se vám dokonce rozostřuje zrak i ve vzdálenosti, na kterou obvykle běžně vidíte? Pak to může být známka astigmatismu, což je asymetrické zakřivení oční rohovky. V takovém případě byste měli navštívit svého očního lékaře.

Skvrny před očima

Mohou to být různé tečky, pruhy nebo jiné útvary, které se často a náhle objevují, když koukáme do jasně bílého světla. Pakliže je vidíte déle než jeden týden, navštivte očního lékaře. Může to být znamení katarakty, neboli zakalení oční čočky, nebo jiných vážných očních problémů.

Olupující se kůže

To se stává při nedostatku vitaminů v těle. Je proto vhodné zlepšit úroveň svého stravování, které vám rychle pomůže situaci napravit a vrátit vaší pokožce ztracenou krásu a svěžest. Pakliže je olupování kůže provázeno silným svědění, neprodleně navštivte lékaře, může se totiž jednat o kvasinkovou infekci.

Ztráta čichu

Zhoršení čichu je způsobené poškozením nervového systému. Pakliže jste mladí a všimnete si, že jste přišli o čich, navštivte neprodleně lékaře.

Obrázky: Freepik